Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Artık PTT’ye Tahsilat Bedeli Ödenmeyecek!

Artık PTT’ye Tahsilat Bedeli Ödenmeyecek!
11 Eylül 2020 - 17:58

Sivas Belediyesi, dünya genelinde yaşanan salgın sonrası vatandaşların zarar görmemeleri için aldığı önlemleri her geçen gün artırıyor. Bu kapsamda şehir genelinde bulunan 10 adet ATM cihazına ek olarak PTT ve bankalarla iş birliği yapan belediye, veznelerde yaşanan yoğunluğun önüne geçecek.

Artık PTT’ye Tahsilat Bedeli Ödenmeyecek!

Otomatik su ödeme noktalarının kurulmasının ardında online hizmet vermek için bazı bankalarla da anlaşma yapan belediye, fatura ve vergi ödemelerinde vatandaşlara kolaylık sağladı. Buna göre; daha önce PTT’den yapılan ödemelerde vatandaşlardan alınan ‘Tahsilat Bedeli’ Sivas Belediyesince ödenecek. PTT şubelerinden işlem yaptıran vatandaşlardan ‘Tahsilat Bedeli’ alınmayacak.

Sivas Belediyesi, mali işlerle alakalı olarak PTT’nin yanı sıra bazı bankalarla da anlaşma yaptı. Yapılan iş birliği ile işlem kolaylığı sağlanırken ilgili bankaların internet şubelerinden ve mobil uygulamalarından da faydalanılabilecek. Vatandaşlar belediye ile ilgili herhangi bir ödeme yapmak için belediyeye gelmek zorunda kalmayacak.

Ayrıca, www.sivas.bel.tr adresinden E-Belediye Online İşlemler menüsünden TC Kimlik No veya Belediye Sicil No girilerek işlem yapılabilecek.

Anlaşmalı Bankalar Şöyle;

Aktif Bank, Albaraka Türk, Deniz Bank, Halk Bankası, İş Bankası, PTT, Qnb Finans Bankası, TEB, Türkiye Finans Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Vakıfbank.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]