SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sivas’ta

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sivas’ta
Bu haber 08 Haziran 2017 - 10:14 'de eklendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sivas’ta. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimizi ziyaret eden, Bakan Soylu, Nuri Demirağ Havaalanında il protokolü tarafından karşılandı ve ilk olarak Sivas Valiliğini ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzalayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Davut Gül ile bir süre sohbet etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Soylu’ya teşekkür eden Vali Gül, “İlk günden itibaren verdiğiniz talimatlarla milletimizin yüzünü güldürmek için çalışıyoruz. Hükümetimizin politikaları ve sizlerin talimatları bu şehirde en iyi şekilde uygulanmaya çalışılıyor. Özellikle fakir-yoksul, şehitlerimiz gazilerimiz ve muhtarlarımızla ilişkilerimiz geçmişte olduğu gibi şimdi de en üst seviyede devam ediyor. Şunu açıkça ifade etmek gerekiyor, sizlerin temsilcisi olarak il valisiyle görüşmek isteyip de görüşemeyen tek biri kişi yok. Haftanın iki günü halkımızı dinliyoruz. Mümkünse sorunları çözüyoruz, çözülemiyorsa neden olmadığını anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, hem tarihin hem de medeniyetin önemli bir merkezi Sivas’ı ziyaret etiklerini söyledi. İçişleri Bakanlığının ve bölge illerin katılımıyla Sivas’ta Kaçakçılık ve istihbarat toplantısı gerçekleştireceklerini dile getiren Bakan Soylu, “Sivas’a geldik. Öncelikle Sivaspor’un başarısını tebrik ediyorum. Süper lige hem renk, hem de rekabet katacak.” diye konuştu.

Emniyet güçlerinin ülkenin güvenliği için canla başla bir mücadele ortaya koyduğunu ifade eden Bakan Soylu, “16 Nisandan sonra Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı yeni hükümet sistemi de millet ve devlet arasında ilişkiyi daha da güçlendirecektir. Hem ülkemizde mutlu hayata ulaşmış olacağız, hem de etraf coğrafyamızda özgüveni sağlayacağız. Allah yardımcımız olsun. Sivas şehrimiz bütün ülkemizin göz bebeği. Sivas’ın bize bıraktığı emanetleri var. Şehirler sadece yaşanılacak yerler değildir. Tarihlerle beraber saygı duyulacak hürmet gösterilecek yerlerdir. Hepimiz dâhil bu saygı ve hürmete layık olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu Valilik programının ardından Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Sami Aydın ile bir süre görüşen Bakan Soylu daha sonra 135. dönem kaçakçılık istihbarat koordinasyon kurulu toplantısına katıldı.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA