SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Akıncılar’da Sulama Sistemleri Anlatıldı

Akıncılar’da Sulama Sistemleri Anlatıldı
Bu haber 23 Şubat 2018 - 17:42 'de eklendi

Akıncılar ilçesinde, “sulama sistemlerinde hibe”, “yeraltı sularının kullanımı” ve “tarla içi sulama sistemleri”  hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Sulama Sistemleri Anlatıldı

Kaymakamlık konferans salonundaki toplantıya, Kaymakam Akın Karagöz, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Şen ve DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda, DSİ 19. Bölge Müdürlüğü ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından “sulama sistemlerinde hibe”, “yeraltı sularının kullanımı” ve “tarla içi sulamasistemleri” hakkında bilgi verildi.

Türkiye’nin birçok yerinde bilinçli sulama tekniğini kimsenin bilmediğine dikkati çeken Karagöz, “Amacımız bilinçli sulama sitemini halkımıza anlatmak ve bu konuda devlet desteklerinin neler olduğunu bilmeleri. Tarım ve hayvancılık alanında önemli bir gelişme sağlayan ilçemizde, modern tarım üretimine de geçiş yapacağımızı ümit ediyorum.” dedi.(AA)

Sivas Haberleri

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER