SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Su Fiyatları Zamlandı! Kartlı Saat Taktıranlar Daha Ucuza Kullanacak

Su Fiyatları Zamlandı! Kartlı Saat Taktıranlar Daha Ucuza Kullanacak
Bu haber 08 Ocak 2018 - 15:26 'de eklendi

Türkiye’nin en ucuz suyunu içen iller arasında olan Sivas’ta suya zam geldi. Geçtiğimiz günlerde, Sivas Belediye Meclisi´nde alınan karar gereği su faturaları 1 Ocak 2018´ten itibaren ortalama yüzde 25 oranında su fiyatları zamlandı.

Şu an tonu meskenler yani evler için 1 lira 96 kuruş olan suyun bedeli, 2018´de içinde bulunduğumuz aydan itibaren mekanik su saati kullananlar için 2 lira 59 kuruşa, kartlı su saati kullananlar için ise 2 lira 40 kuruşa yükseldi.

Su Fiyatları Zamlandı! Kartlı Saat Taktıranlar Daha Ucuza Kullanacak

Şu anda mesken için tonu 1 lira 96 kuruş olan suyun ücreti, 1 Ocak 2018´den geçerli olmak üzere mekanik su saati kullanan aboneler için 2 lira 59 kuruş, kartlı su saati kullanan aboneler için ise 2 lira 40 kuruş oldu.

Katma Değer Vergisi (KDV), Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) ve atık su bedellerinin de dahil olduğu yeni tarife ile birlikte su faturaları ortalama yüzde 25 oranında zamlandı.

Bir çok vatandaş suya yapılan zamdan ziyade kartlı su saati kullananlar ile kartsız su saati kullananlar arasında ki zam farkını sorguluyor.

Büyük Sivas Haber

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER