SON DAKİKA
hava 21°

Google News

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri

Son Güncelleme :

06 Haziran 2017 - 16:54Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri

Üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, mensuplarının birbirleri ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere meslekî disiplin, ahlâk ve dayanışmayı korumak ve bu Kanunda yazılı hizmetler ile mevzuatla odalara verilen görevleri yerine getirmek amacıyla kurulan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda ( STSO ) seçim kulisleri bir süredir devam ediyor.

Memleket ve tüccarlar seçim odaklı kulislerle çalkalanırken, birçok başkan adayının da isimleri de yavaş yavaş kamuoyu gündeminde konuşuluyor.

STSO Başkanlığı Muhtemel Adayları

Başta Osman Yıldırım olmak üzere, Musa Emmioğlu, Osman Yıldız, Sedat Özata, Haydar Aydın, Yusuf Ziya Kurt, Mustafa Eken, Mustafa Sarılar, Murat Kaya, Zeki Özdemir gibi birçok isim STSO başkanlığı için ismi geçenler arasında.

Kasım ayında yapılması planlanan seçimlerin ilk ayağı olan komite seçimleri için Sivas TSO’dan komite üye listeleri 100 TL karşılığında aday olmayı düşünenler için satışa bir süredir devam ediyor.

Başkanlığa ismi geçen kişilerin öncelikle kendi komitelerinden seçilmesi gerekiyor. Komite seçimleri gerçekleştikten sonra oluşacak mecliste daha sonra seçilmiş kişiler arasından başkan adayları, adaylıklarını açıklayarak başkanlık koltuğuna talip oluyor.

Geçen seçimlerde mevcut başkan Osman Yıldırım’ın karşısına Zeki Bulut çıkmıştı.

4 bin 200 üyenin katılımıyla belirlenen 59 Meclis üyesi Yönetim Kurulunu belirlemek için seçime katılmış ve Osman Yıldırım 33, Zeki Bulut 25 oy alırken, 1 oy ise geçersiz sayılmıştı.

Yapılan seçim sonrası Osman Yıldırım 4. Kez STSO Başkanı seçilmişti.

Bu dönem de aday olmayacağını daha önceki dönemlerde olduğu gibi açıklayan Osman Yıldırım, iş adamı ve arkadaş çevresinin baskılarına maruz kalıp yeniden aday olacak mı bunu zaman gösterecek.

Ticari olarak birçok oluşumun öncüsü olan Osman Yıldırım Sivas’ta birçok sektörün lokomotifi durumunda.

Mevcut TSO yönetimi olan Zeki Özdemir, Osman Yıldız, Sami Arifer, Yusuf Ziya Kurt, Hüseyin Yerliyurt, Çilhan Özkaya, Latif Ünüvar, Cem Yılmaz, Özgür Duman, Bekir Çam’ın izleyeceği tavrın çok önemli olduğu seçimler yaklaşırken “BEN ADAY DEĞİLİM” diyen çok sayıda adayın isminin anıldığı seçimlerin önceki dönemlerden çok farklı geçeceği düşünülüyor.

Kamuoyu Delikanlı gibi adayların çıkıp ben adayım demesini bekliyor.

Geçen Seçimlerle Alakalı TSO Resmi İnternet Sayfasında ki Seçim Haberi
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol