hava -5° Hafif Kar/Rüzgârlı
DOLAR 18,8333 % % 0.02
EURO 20,1853 % % -0.13
GRAM ALTIN 1.133,11 % % 0,15
ÇEYREK A. 1.852,64 % % 0,15
BITCOIN 439.374 % -0.033
SON DAKİKA


Google News

Stalin neden Mao’nun dışkısını inceledi?

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2021 - 22:29


Stalin neden Mao’nun dışkısını inceledi?

Aralık 1949’un sonunda Mao Zedong, Stalin ile görüşmek için Moskova’ya gitti. Şüpheli, “halkın küçük babası”, gizli servislerinden Çin liderinin eyerlerinin incelenmesini ister.

Stalin neden Mao’nun dışkısını inceledi?

Bunda saçma sapan bir şey yok, sadece arkaik bir casusluk tekniği. 1949 Mao Zedong , Çang Kay-şek milliyetçilerini yendi ve Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan etti. Aralık ayının sonunda Komünist lider, Stalin ile görüşmek için SSCB’ye gitti . Şüpheli, “halkların küçük babası” mesafeli, hatta kibirlidir . Gizli servislerinden Çin liderinin dışkısının bilgisi dışında incelenmesini isteyecek kadar ileri gidiyor.

2016’da Rus basınında bu ilginç uygulamanın kanıtlarını bulduğunu iddia eden eski Sovyet ajanı Igor Atamanenko’ydu. BBC sonra kendi ifadesini devam: “zamanda, SSCB gizli servisleri bugün sahip olduğu dinleme cihazlarının tipini yoktu uzmanlarımız bir kişi hakkında ‘özü bilgilerinin en abartılı araçlar yaratmışlardır nedeni budur.”.

Örneğin, yüksek düzeyde “amino asit triptofan” tespit ederlerse, kişinin “sakin ve cana yakın” olduğu sonucuna vardılar . Ancak potasyum eksikliği, sinir bozukluklarının bir işareti ve uykusuzluk çeken bir kişi olarak kabul edildi.

Dışkı noktası veya dışkıyla casusluk

Sovyet ev sahipleri amaçlarına ulaşmak için Mao’nun tuvaletini kurcaladı. Ajan Igor Atamanenko, bunların kanalizasyona değil, doğrudan Stalin’in uşağı Lavrenti Beria tarafından işletilen gizli bir laboratuvara gönderilen gizli toplama kutularına bağlı olduklarına dair bizi temin ediyor. Analizler neyi ortaya çıkardı? Hikaye söylemiyor.

Bu kalış, Çin Komünist liderinde acı bir tat bırakmış, ihmal edilmiş olmasına ve zorla yedirilmesine kızmış olsa da, görüşmeler 14 Şubat’ta “Dostluk ve Karşılıklı Yardımlaşma Antlaşması” nın imzalanmasıyla sona erdi. askeri hükümler dahil” , 2011’de, Rusya ve askeri tarih uzmanı araştırmacı Céline Marangé, Relations Internationales dergisinde yazdı .

Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol