REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ın Bu Kurumuna 145 Sözleşmeli Personel Alımı

Sivas’ın Bu Kurumuna 145 Sözleşmeli Personel Alımı
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
06 Ekim 2020 - 15:12
 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Hastanesine sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Sivas’ın Bu Kurumuna Sözleşmeli Personel Alımı

 Üniversite Hastanesine 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun  4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere  06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın  aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları
 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, önlisans  mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puanları esas alınacaktır.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.
 • Başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması .
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.
 • Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI  
 • Müracaatlar ilanın resmi gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek ) REKTÖRLÜK DAİRE BAŞKANLIKLARI (A) BİNASI GİRİŞİNE İSTENİLEN BELGELERLE BİRLİKTE ŞAHSEN MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. Posta,Fax ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır.
BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
 • Başvuru tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik olanlar ve nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.
 • Atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde www.cumhuriyet.edu.tr adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.
 • İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.
İstenilen Belgeler:
                1) Başvuru formu için tıklayınız. (Bilgisayar ortamında doldurulacaktır.)
                2) Öğrenim belgesi (Barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilmektedir)
                3) 2018 KPSS sonuç belgesi
              4) Çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli (Çalışma niteliği aranan unvanlara başvuran adaylar için, çalışma belgesi ıslak imzalı ve mühürlü, sigorta döküm cetveli, barkodlu e-devlet çıktısı)
Son Başvuru Tarihi     : 06.10.2020 (Başvuru Saatleri; 09:00-11:30 ve 13:30-16:30)
Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]