SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sokak Hayvanları İçin Su ve Mama Kabı

Sokak Hayvanları İçin Su ve Mama Kabı
Bu haber 09 Ağustos 2017 - 11:53 'de eklendi

Sivas’ta sokak hayvanları için bazı mahallelere su ve mama kabı dağıtıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün “Bir Kap Su Da Sen Ver ” projesi kapsamında, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve mahalle muhtarlarının da desteğiyle Yüceyurt Mahallesi’nde bazı bölgelere su ve mama kapı bırakıldı.

Sokak Hayvanları İçin Su ve Yiyecek

Yüceyurt Mahalle Muhtarı Cemil Gözen, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmak amacıyla kedi ve köpekler için su ve mama kaplarını uygun yerlere bıraktıklarını söyledi. Projeye destek verdikleri için mutlu olduklarını belirten Gözen, vatandaşlardan bu kaplara sokak hayvanları için su ve yiyecek bırakmalarını istedi.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamadaysa, hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ve sokak hayvanlarının su ve gıda bulmakta zorluk çektiği belirtilerek, “Yaşam alanlarının sadece insan için olmadığı gerçeğiyle bir kez daha yüzleşelim ve çevremizde su ve gıda bulmakta zorlanan bu hayvanlara yardım edelim.” ifadelerine yer verildi.(AA)

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA