DOLAR 28,9997 % -0.03
EURO 31,1996 % -0.08
STERLIN 36,3646 % -0.1
FRANG 32,9362 % -0.06
ALTIN 1.859,71 % -0,37
BITCOIN 1.235.088 -3.415

Sivas’ta vahşi kurt, kangal köpekleriyle yaşıyor! İşte Kangal’ın şefkati…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sivas’ta vahşi kurt, kangal köpekleriyle yaşıyor! İşte Kangal’ın şefkati…

Sivas’ta Kangal çoban köpeği üreticiliği yapan bir hayvan üreticisinin dağda bulduğu yavru kurt, kangal köpekleriyle birlikte yaşıyor.

Sivas’ta vahşi kurt, kangal köpekleriyle yaşıyor! İşte Kangal’ın şefkati…

Sivas‘ın Esenkaya köyündeki çiftliğinde Kangal köpeği yetiştiren Ali Polat, köpeklerini dağda gezdirirken bulduğu yavru kurdu himayesine aldı.

Annesi ölen ve yaklaşık bir aylık olan yavru kurdun 3 aydır bakımını yapan Polat, kurdu etle beslediğini söyledi. Kurt yavrusunu bulur bulmaz çiftliğe getirdiğini belirten Polat, “Kurdu kangal yavrularla birlikte yetiştiriyorum. Burada doğaya elverişli vahşi ortamda yaşamasını sağlıyorum. Yem verirken de unlu gıda vermiyorum.

Vahşi hayvan olduğundan etle
besliyorum. Kurtlarda avlanma içgüdüsü vardır. Avlayabileceğini hissettiğim an kurdu tekrar doğaya bırakacağım. Tekrar doğal ortamda yaşamasına yardımcı olacağım” dedi.

Yavru Kangal köpeğinin adına ‘Lady’, kurt yavrusuna da köpekler ile kısa sürede uyum sağladığı için ‘Kanka’ adını verdiğini ifade eden Polat, “Yavru kurt, köpekler ile çok iyi anlaşıyor. Sürekli beraber geziyor. Kurt yavrusunu da Kanka ismini çok iyi anlaştıkları için koydum. Kangal köpeği ile vahşi bir hayvanın birlikte yaşaması bazı kişilerin dikkatini çekti. Kangal köpeklerinin, vahşi hayvanlara ne kadar dost yaklaştığının bir kanıtıdır bu” diye konuştu. (İHA)

Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.