Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ta Koronavirüs Vakaları Artıyor! Biz Uyarmaktan Yorulduk!

Sivas’ta Koronavirüs Vakaları Artıyor! Biz Uyarmaktan Yorulduk!
4798
01 Eylül 2020 - 15:09

İlimiz Sivas’ta vaka sayıları şehir merkezi ve özellikle bazı ilçelerde; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymakta isteksiz davranan kişiler yüzünden hızla artmakta.

Sivas’ta Koronavirüs Vakaları Artıyor! Biz Uyarmaktan Yorulduk!

Son olarak 31 Ağustos’ta Sivas Valiliği‘nden yapılan açıklamada Yıldızeli ilçemize bağlı 2 köyde daha karantina uygulamasına karar verildi.

Son dönemde şehrimize gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen misafirler sonucunda vaka sayılarında ciddi artışlar meydana gelmiş bu durumda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dile getirilmişti.

Salgının yayılmaya başladığı ilk günlerde Sivas’ta sadece adı duyulan hastalık, Sivas’taki umursamaz bu bilinçsiz kişiler yüzünden artık neredeyse her eve girmiş ve birçok kişinin en yakınına kadar da ulaşmış oldu.

Son haftalar da, ilimizdeki hastaneler de Covid-19 tedavisi gören kişi sayısının artması da bunu göstermekte. Bir çok vatandaşımızda bu ciddiyetsiz ve tedbirsiz kişiler yüzünden hayatını kaybetmeye devam ediyor.

Bilinçsiz ve kurallara uymayan vatandaşların bu konudaki davranışları yalnız kendilerini değil esnafından çalışanına, memurundan işçisine, çocuğundan yaşlısına kadar bütün şehrimizi etkilemekte.

Hastalık çıkan ve evde karantinada olması beklenen hastalardan bazılarının ise karantina kurallarına uymadıkları duyarlı vatandaşlar tarafından tespit edilerek yetkililere bildiriliyor.

Ayrıca kronik rahatsızlık yüzünden kamu kurumlarınca izinli sayılan bir çok kişiyi ise günün her saatinde çarşıda görmek mümkün. Peki o halde neden izinlisiniz?

Sivas’ın en yoğun ve işlek caddelerinden olan İstasyon Caddesinde akşam saatlerindeki kalabalık ve yürüyüş yapan kişi sayısının artması da bu tehlikeyi ciddi ciddi artırmakta.

Sivas olarak çevremizdeki bilinçsiz kişileri uyarmak, Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesinin aldığı önlemleri de ciddiye almak zorundayız.

Kendimiz için almıyorsak bile ailemiz için sevdiklerimiz için bunu yapmalıyız.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]