DOLAR 28,8968 % -0.08
EURO 31,2093 % -0.52
STERLIN 36,4183 % -0.43
FRANG 33,0287 % -0.32
ALTIN 1.875,33 % -0,49
BITCOIN 1.273.925 5.153

Sivas’ta, Dünya Otizm Farkındalık Günü Dolayısıyla Etkinlik Düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta, Dünya Otizm Farkındalık Günü Dolayısıyla Etkinlik Düzenlendi.

Sivas’ta, Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından Paşabahçe Kütük Ev‘de düzenlenen etkinliğe, Sivas Valisi Davut Gül, eşi Gülden Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın katıldı.

Vali Gül, burada yaptığı konuşmada, otizmlilerin topluma kazandırılmasında en büyük etkenin eğitim olduğunu ifade ederek, devletin bu konudaki hassasiyetini anlattı.

Sivas’ta 2 eğitim merkezinin temelinin atıldığını aktaran Gül, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Toplumun yüzde 12’sini engelli bireylerin oluşturduğunu kaydeden Başkan Aydın ise, her bireyin birer engelli adayı olduğuna işaret etti.

Bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu aktaran Aydın, “Her birimiz bir şekilde imtihan oluyoruz. Tahmin ediyorum en büyük imtihanı otizmli çocukların aileleri yaşıyor. Bu çocuklara sevgimizi verdiğimiz zaman, bu çocukları belli konularda eğittiğimiz zaman hem bu çocukların hem de ailelerinin yaşamı kolaylaşıyor.” ifadelerini kullandı.

Engelli çocuğu olan ailelere devletin destek olduğuna dikkat çeken Aydın, şunları kaydetti:

“Devletin, bu ailelerin yanında olduğunu bilmek bize güç veriyor. Bu yüzden tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Sivas’ta da başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm kamu kurumlarının başında olan müdürler de dahil olmak üzere sizlerle bir arada olarak, sizlerin sıkıntılarını çözmeye, yanınızda olmaya çalışıyoruz.”

Sivas Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mete Çaykuş da, “Otizmin farkındayız, onların yanındayız” sloganıyla yola çıkarak bu etkinliği düzenlediklerini aktardı.

Konuşmaların ardından otizmli çocuklar gösteri sundu.

Vali Gül ve Başkan Aydın, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. (AA)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.