REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Sivas’ın Yeni Gözde Mekanı: 7 Milyon Liralık Kangal Üretim Tesisi Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

11 Mayıs 2021 - 03:00

Sivas’ın Yeni Gözde Mekanı: 7 Milyon Liralık Kangal Üretim Tesisi

Son Güncelleme :

27 Ekim 2020 - 16:26

Sivas’ın Yeni Gözde Mekanı: 7 Milyon Liralık Kangal Üretim Tesisi

Ünü dünyaya ulaşmış Kangal köpekleri için, Sivas Valiliği Kangal Üretim, Eğitim ve Satış tesisin araştırmasını sizler için hazırladık.

Sivas’ın Yeni Gözde Mekanı: 7 Milyon Liralık Kangal Üretim Tesisi

Yakın bir süre içinde hayata geçecek proje için sözleşme imzalandı. 7 Milyon liraya mal olacak projenin ayrıntılarıyla ilgili soruları yanıtlayan Sivas Valisi Ayhan, “Sivas’a bu tesisi kazandırarak gözde mekan haline getireceğiz. Mevcut tesisimizin özellikleri yetersiz. Kangal köpekleri için bu tesis çok önemli işlev görecek. Kangal köpeği Sivas’ımızın en önemli simgesi.

Araştırmalarımızda kangal sahiplenmek için referans aldığımız web sayfası https://www.kopekdunyasi.com/kategori/kangal sayfası oldu. Secereli, yavru ve yetişkin güncel Kangal fiyatları yer almakta.

Tesis İçin İmzalar Atıldı, Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Sivas Kangallarını dünyada daha bilinir olması için gerçekleştirilen Cazibe Destekleme Programı bünyesinde şehir merkezine 10 km. uzaklıktaki İç Anadolu Seçkin Irk Kangal Köpeği Eğitim Koruma ve Üretim merkezini iyileştirme projesinin imzaları atıldı. Sivas Valiliği toplantı salonunda yapılan imza töreni Sivas Valisi, Üniversite rektör yardımcısı ve diğer proje ortakların katılımıyla düzenlendi.

Meraküm’de 43 dönümlük arazi üzerine kurulacak ve temel atma töreni yapılan merkezde modern üretim, eğitim ve satış faaliyetlerinin yürütülmesi planlanıyor.

7 Milyon Liraya Tesis

Merkez bünyesinde alışveriş alanı, köpek sergi bölümü, doğum yeri vb. farklı alanlar olacak. Aynı zamanda Kangal koyunlarının da tanıtımı yapılacak. Yaklaşık 7 Milyon liraya mal olacak proje Sivas kültür ve geleneğinin korunmasında önemli olacak.

Kangal Bizim Simgemiz

Tesis hakkında önemli bilgiler veren Vali Ayhan, Sivas’ın adının tüm dünyaya tanıtımında rol oynayacak tesis, şehrimize gelen her vatandaşın görmek isteyeceği bir yer olacak. Şu anki tesisimiz şehrimize ve ihtiyaçlarımızı karşılayamamaktadır. Kangal köpeği şehrimizin en önemli simgesi. Bu sebeple üretim, eğitim ve satışının uzmanlarca gerçekleşmesini istiyoruz. Köpeklerimizi koruyup hem de satışını sağlayıp dünyadaki bilinirliğini arttıracağız.

Büyük Sivas Haber  

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.