Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Cumhuriyet Şehri Sivas’a Finaller Yakışır”

“Cumhuriyet Şehri Sivas’a Finaller Yakışır”
İsmail Dursun
İsmail Dursun( ismaildursun@buyuksivas.com )
11.420
30 Haziran 2019 - 17:36

İsmail Dursun’un “Cumhuriyet Şehri Sivas’a Finaller Yakışır” isimli köşe yazısı;

“Cumhuriyet Şehri Sivas’a Finaller Yakışır”

Merhaba Değerli Dostlar, Bu ülkenin Aydınlık insanları İstanbul seçimlerinin bitmesi ve ardından Okluların kapanmasıyla bireylerin dolaysıyla organizmanın tatil yapma dinlenmesi en temel bir arzu olduğundan yaşanabilir doga zengin olan Ülkemizde siz dostlarımıza tüm yurttaşlarımıza sağlık, mutluluk ve iyi tatiller dilerim efendim.

Yukarıda bahsettiğim gibi ‘´ Sivas´a finaller yakışır´´ sözünden den anlaşılacağı üzere Cumhuriyet şehri Sivas kongresinin 100.yıl kutlamaları kapsamında Sivas´ın gülen yüzü´´ olan Vali Salih Ayhan´ın projeleriyle birçok kurumların yaptığı etkinlikler, ve Sivas´ın markası haline gelen Sivas spor´a minik yiğidolara kazandırılan Sivas ve Sivas spor sevgisi yine Taha Akgül spor salonunda yapılan Türkiye-Letonya voleybol milli takım karşılaşma öncesi var olan büyük bir taraftar coşkusu Ülkede Sivas konuşulur olması,

Diğer taraftan bu coşkunun rüzgârı bu kez de Futbol Milli takım Avrupa şampiyonası grup elemelerinin son iki müsabakasından birinin Sivas 4 Eylül stadında yapılması için resmi başvuru yaptığını biliyoruz.

Buna yerel yönetici olarak öncülük etmesi de ayrı bir heyecan yarattı Sivas´ta Cumhuriyet kuran bu şehre artık finaller yakışır bu etkinlikler neden şimdiye kadar yapılmadı şeklinde aklınıza soru işaret gelecektir dogal olarak.

Bu da yöneticinin beceri görüş ve yeteneğine baglıdır diyebiliriz kasıt aramak yanlış olur elbette. Vali bey geldiğinden bugüne değin halk katmanlarıyla sosyal iletişimelriyle tabana bir rüzgâr estirmiştir.

Spor şehri Sivas´a 1923 ruhuna uygun yapılan etkinliklerin yapılması yaşatılması buralara öncülük eden yerel yöneticilerin de Arkasında durmak lazım diyorum.

Çünkü spor o ülkenin ve bölge için bir işletme sanayidir,  spor geleceğe dönük bir ekonomik kalkınmanın aracıdır, genç ve üretken sosyal demokrasiye inanmış Türkiye için bilimsel tasarım ve kazanımlar için bunlar önemlidir.

Vali Salih Ayhan geçtiğimiz gün Sivas Gazeteciler Cemiyet yönetimini ve Anadolu Basın Biriliği yöneticileriyle yaptığı ziyaretinde çay sohbetimiz esnasında bunları dile getirdiğimizde Futbol Milli müsabakasının dan birinin 4 Eylül Stadyumunda oynanması için TFF yönetimine giren Sancak tepe eski belediye ve Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisi olan İsmail Erdem ve diger yetkililerle görüştüğünü buradan da olumlu düşünceler aldığını söylemişti.

Sivas´ta spor ve sporcu potansiyeli oldukça yeterli, tesisler açısından da zengin iller arasına girdiğimizi söylemem lazım, fakat işin üzücü  verici olanı ise bir çok müessese ve gençlik spor kulüplerinin  ,ekonomik imkansızlıklar yüzünden kapanmış olması da ayrı bir konu.

Örneğin Son haftaya kadar ligde lider konumunda olan Şarkışla Belediye spor takım yöneticilerinin beceriksizlikleri yüzünden avantajını Malatya ya kaptırarak en sonunda da ligden çekildiğini ilan ettiler.

Sivas Birinci amatör küme şampiyonu olan Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü müessese içinden dışarıdan bir başka yönetime verilmişti yeni aldığım bileğilere göre o yönetimde bir başka şahıslara devredeceğini, bana ilettiler.

Sonuç olarak her kim alırsa alsın amaç Sivas amatör ve profesyonel sporuna bir lokomotif görevi yapacaklaradır.

Sivas spor´a gelince İstanbul da transfer görüşmeleri izlenilen sporcular üzerinden değerlendirmeler ve görüşmeler devam ediyor.

Görüşmek dileğiyle efendim


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com