Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Hacı Osman Yıldırım’ın Yeni Hedefi Sivas Vakıf Üniversitesi

Hacı Osman Yıldırım’ın Yeni Hedefi Sivas Vakıf Üniversitesi
1.620
23 Ocak 2018 - 16:52

Hakikat Gazetesinden Nurettin ÇUKURYURT’un haberine göre Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım’ın yeni hedefinin Sivas Vakıf Üniversitesi olduğu belirtildi. TSO Meclis toplantısında konuşan Başkan Osman Yıldırım, takipçisi oldukları 2.Üniversite´nin yanı sıra Sivas´ta, STK´lardan oluşan Başkanlar Kurulu´nca Vakıf Üniversitesi kurulması için kolları sıvadıklarını söyledi

Hacı Osman Yıldırım’ın Yeni Hedefi Sivas Vakıf Üniversitesi

2 KONUYA DA DEĞİNDİ

TSO Başkanı Osman Yıldırım, Vakıf Üniversitesi kurulması hedeflerinin yanı sıra Sivas´ın, 2018 yılında test sürüşleri başlayacak olan Hızlı Tren´e hazır olması için elini taşın altına koyacaklarını belirterek, Demiryolları yatırımları için de istedikleri teşviklerin takipçisi olacaklarını söyledi, “Yatırımcıların Sivas´a gelmesi için sadece bu alanda teşvik istiyoruz. Genel olarak istemiyoruz. Çünkü genel isteyince bütün iller istiyor.”dedi.

TSO Başkanı Osman Yıldırım, 2018 yılındaki en önemli hedeflerinin bu kez Sivas´a STK´larla birlikte ortaklaşa bir Vakıf Üniversitesi yapmak olduğunu söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası´nın önceki akşam yapılan Meclis toplantısında, daha önce açıkladıkları hedefleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldırım, 2.Devlet Üniversitesi´nin takipçisi olduklarını ifade ederek “Bunun yanı sıra, bu defa bizler, yani Sivas´taki Sivil Toplum Kuruluşları olarak harekete geçip, elimizi taşın altına koyarak, bir Vakıf Üniversitesi kurmayı hedef edindik. 2018 yılında bunun çalışmasını yaparak, alt yapıyı oluşturup, STK´lardan oluşan Başkanlar Kurulu olarak, şehrimizi Vakıf Üniversitesi´ne kavuşturacağız”dedi.

HIZLI TREN HAZIRLIKLIĞI

2018 yılında test sürüşleri başlayacak ve 2019 yılında hizmete girecek olan hızlı tren için Sivas´ın hazır olması gerektiğini de vurgulayan Başkan Yıldırım, “Sivaslılar olarak alt yapı çalışmalarını tamamlamamız lazım. Tescilli ürünler bu noktada çok önemli. Dışardan gelen insanların Sivas´tan ne alalım, ne yiyelim, nereleri görelim şeklindeki talepleri karşısında hazırlıklı olmalıyız. Bunun için Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Sivas köftesinden sonra, katmer, peskutan çorbası ve pezuk turşusunun da coğrafi tescilini alıyoruz” dedi.

DEMİRYOLU İÇİN ÖZEL TEŞVİK

Demiryolu yatırımlarının Sivas´ın geleceğini açısından büyük önem taşıdığını da vurgulayan TSO Başkanı Osman Yıldırım, 2018 yılı projeleri içerisinde bu konuya gündeme taşımalarının da olduğunu ifade etti. Başkan Yıldırım, “Talebimiz net. Sivas, milli yük vagonu merkezi olarak hükümetimiz tarafından tespit edildi. Yatırımcıların Sivas´a gelmesi için sadece bu alanda teşvik istiyoruz. Genel olarak istemiyoruz. Çünkü genel isteyince bütün iller istiyor. Bizde her ilin potansiyeline göre teşvik verilmesini talep ediyoruz.”dedi.

Kaynak : Hakikat Sivas

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 237
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 167
  • Diğer --> 2
  • Hiçbiri --> 3
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58