DOLAR 27,1626 % 0.14
EURO 28,9074 % 0
STERLIN 33,2934 % -0.17
FRANG 29,9753 % -0.03
ALTIN 1.681,98 % 0,44
BITCOIN 726.091 -0.098

Sivas TEOG Sınavında İl Merkezi Dibe mi Vurdu?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas TEOG Sınavında İl Merkezi Dibe mi Vurdu?
blank
blank

2016-2017 öğretim yılında, Sivas TEOG kapsamında 189 okul sınava katıldı. 1’inci TEOG sınav sonuçlarında ilçe okulları önemli başarılar elde ederken, il merkezindeki okullar ise adeta dibe vurdu.

Sivas TEOG

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2’inci TEOG sınav sonuçları üzerinde inceleme başlatıp başlatmayacağı merak edilirken, inceleme yapılırsa sonuç olarak okul idarecilerinde revizyona gidilecek mi? Sorusu gündemde…

Türkiye’de eğitimin yükselişe geçtiği uluslararası verilere göre biliniyor. Fakat Sivas’ta  diğer illere nazaran eğitimin kalitesi TEOG sınavında alınan sonuçlar üzerinden değerlendirildiğinde çokta iyi olmadığı görülüyor.

Milli Eğitim Müdürlüğünün bu durumun farkına varması ve konuyla alakalı ayrıntılı bir analiz çalışması yapması bekleniyor.

Merkez okullarında Bakanlığın her türlü imkanını sunmasına rağmen bu başarısızlık neden sorusu herkesin kafasını tırmalıyor.

Milli Eğitim Müdürü Altınsoy’un, TEOG’daki başarısızlığı yükseltmek için ilgili Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerini görevlendirmesi ve gerekli çalışmayı yapması bekleniyor…

Çalışmanın neticesinde başarısızlık yine ortaya çıkarsa, İl Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere tüm okul idarecilerinin şapkasını önüne koyması, bu işi yapamıyorlarsa görevi yapabileceklere bırakması Sivas kamuoyunun konuştuğu konular arasında.

Ayrıca Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen’in de idarecilerle alakalı bu konularda dikkatli olması ve arz ve talep noktasında başarıyı dikkate alarak liyakatli duruş sergilemesi bekleniyor.

blank
blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.