REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Sağlıkçı Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Platformu Kuruldu

Sivas Sağlıkçı Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Platformu Kuruldu
23 Eylül 2020 - 14:26

Sivas’ta “Sağlıkçı Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Platformu” kuruldu.  Platform üyeleri arasında 37.Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Ecz. Bahadır EREN, Sivas-Yozgat-Tokat-Çorum Diş Hekimleri Odası Başkanı  Dt. Fatih UÇAR, Sivas-Erzincan Tabipler Odası Başkanı Uzm.Dr.Sedat ÖZBAY, HAK-SEN Sivas Şube Başkanı Alparslan KOŞAN, Türk Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı  Dursun Özen,  Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı  Muhittin MUSAOĞLU ve SES Sivas Şubesi Başkanı Özgür Baştürk yer alıyor.

Sivas Sağlıkçı Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Platformu Kuruldu

Bugün platformun kuruluş ve amacı ile alakalı ise bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda şu ifadelere yer verildi.

“Yerelde sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde çok büyük bir sorumluluk taşıyan; fiziken, ruhen ve sosyal yönden sağlıklı bir toplumun oluşmasında özveri ile çalışıp önemli bir görev üstlenen tıp hekiminden diş hekimine, eczacısından hemşiresine, sağlık memuru, ebe ve idari personeline kadar tüm sağlık çalışanlarının örgütlü temsilcileri olarak bir araya geldik.

Birlikteliğimizin genel amacı; Sivas’ta sağlıkla ilgili

✓ Tüm gelişmelerin uygulanmasında,
✓ Sorunların çözümünde,
✓ Sağlığın geliştirilmesinde,
✓ Sağlık sorunlarının oluşmadan önlenmesinde,
✓ Sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sunulmasında,
✓ Hizmet alanlarına kolayca ulaşılabilmesi, hizmetin planlanması ve sürdürülebilir olması

Açısından çözümün bir parçası olarak etkin bir şekilde örgütlü sivil toplumun temsilcileri odalar, sendikalar ve halkımızla birlikte buradayız.

Bizler sağlık iş kolu ve çalışanlarının temsilcileri olarak; tüzel kimlik taşıyan, her biri kendi adına bir tüzük çerçevesinde doğru ve haklı mücadele vererek, demokratik kültürün oluşmasında sorumluluk alan ve sorumluluklarımızı hukuki zeminde yerine getirmeye çalışan örgütleriz.

Bu anlamda ülkemizde bir ilk olduğunu düşündüğümüz, isimlerimiz farklı olsa da amacı tek ve bir olan “sağlık, sağlığın ve sağlık çalışanlarının haklarının korunması” ilkesiyle, yerel anlamda birlikte hareket edip, devletimizin yanında bir duruş sergileyerek eksiklikleri, aksaklıkları ve problemleri çözmek adına güç birliği içinde olacağız.

Zira içinden geçtiğimiz bu günlerde, insan sağlığının ne kadar önemli ve ihmal edilemez bir gerçek olduğunu yaşayarak öğreniyoruz. Bu konuda sorumluluk alan özeldeki ve kamudaki tüm sağlık
çalışanlarının her türlü riskin içinde, gecesini gündüzüne katıp yaptığı çalışmalar başta cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet yetkililerimizin ve milletimizin takdirini kazanmıştır.

Covid-19 pandemisi ile sağlıkçılar ve halkımızla birlikte mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Salgını henüz atlatmış değiliz tedbirlerimizi elden bırakmamalıyız. Sabrımızı dağıtmamalıyız sevdiklerimiz için, kaybettiğimiz canlarımız için tedbirlere uyalım.

Maskemizi takalım-mesafemizi koruyalım-hijyenimizi sağlayalım.

Ayrıca; halkımız için canını feda eden ve etmeye hazır olan sağlık çalışanlarına yapılan sözlü ve fiziki şiddetin her türlüsüne millet olarak dur diyelim.

Hedefimiz Yerel yöneticilerimizin sağlık ve sağlık hizmetleri ile ilgili şehrimizde hizmet planlaması ve yürütülmesinde işbirliği içinde hareket edip; karşılaştığımız ve karşılaşacağımız, olağan ve olağanüstü durumlarda Sivas olarak hazırlıklı olmaktır.”

Büyük Sivas Medya Grubu olarak platformun Sivas ve Sivaslıların sağlığı için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]