hava
DOLAR 16,6513 % % -0.21
EURO 17,5188 % % -0.26
GRAM ALTIN 980,18 % % 0,42
ÇEYREK A. 1.602,59 % % 0,42
BITCOIN 20.059,00 % -1.09
SON DAKİKA
Google News

Sivas ilkokulları ve Sivas’taki İlköğretim Okulları

Son Güncelleme :

18 Ağustos 2019 - 21:55Sivas ilkokulları ve Sivas’taki İlköğretim Okulları

İç Anadolu Bölgesi denildiğinde ilk akla gelen şehirler arasında yer alan Sivas ilkokulları, ortaokulları ve liseleriyle de ön plana çıkan bir kentimiz olarak tanımlanıyor.

Sivas ilkokulları ve Sivas’taki İlköğretim Okulları

Şehirde çok sayıda ilkokulun bulunduğu bilinmekle birlikte ilçelerde de çok sayıda okulun eğitim verdiği biliniyor.

Sivas eğitim alanında son zamanlarda adını sıklıkla duyurmaya başlayan bir kent olduğu için Sivas ilkokulları da merak edilmektedir. İşte Sivas şehrinde ön plana çıkan bazı ilkokullar:

  1. Abulvahabigazi İlkokulu,
  2. Cahit Zarifoğlu İlkokulu,
  3. Dumlupınar İlkokulu,
  4. Fevzipaşa İlkokulu,
  5. Halil Rıfat Paşa İlkokulu
  6. Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu

Sivas toplamda 701 adet ilkokul, ortaokul ve liseye ev sahipliği yapan bir kenttir. Bu noktada şehirde eğitim faaliyetlerinin her geçen gün yaygınlaştığını söylemek mümkün olmaktadır.

Sivas’ın Öne Çıkan Bazı ilkokulları

İlkokul eğitim ve öğretim faaliyetlerinin temelinin atıldığı bir akademik kariyer basamağı olarak karşımıza çıktığı için Sivas ilkokulları söz konusu olduğunda akademik anlamda başarılı okullar ön plana çıkmaktadır.

Bu okullar arasında yer alan Abdulvahabigazi İlkokulu; Klavuz Mahallesi’nde yer almaktadır. Okulda 14 öğretmen, 15 derslik ve toplamda 220 öğrenci bulunmaktadır.

Sivas merkezde bulunan Cahit Zarifoğlu İlkokulu; Fatih Mahallesi’nde yer almaktadır. İlkokulda toplam 20 öğretmen görev yaparken; 17’de derslik bulunmaktadır. Okulda eğitim gören öğrenci sayısı ise 416’dır.

Dumlupınar İlkokulu; Mimar Sinan Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Polis Lojmanlarına yakın bir yerde konumlanmış olan Dumlupınar İlkokulu; toplamda 6 öğretmenin hizmet sunduğu bir eğitim-öğretim kurumu olarak karşımıza çıkmaktadır. İlkokulda 6 derslik bulunurken; 111 öğrenci de eğitim görmektedir.

Sivas Akdeğirmen Mahallesinde yer alan Fevzipaşa İlkokulu; Vali Varinli Caddesinde bulunmaktadır. Yine Sivas merkezde yer alan Halil Rıfat Paşa İlkokulu; Ece Mahallesi/ Halil Rıfat Paşa Caddesi; Numara: 60 Posta Kodu: 58030 – Sivas adresinde yer almaktadır.

Toplamda 16 dersliğin yer aldığı ilkokulda 19 öğretmen de eğitim öğretim faaliyetlerinde görevlendirilmiştir. Yine ilkokulun toplam öğrenci sayısının 356 olduğu bilinmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Sivas ilköğretim okulları söz konusu olduğunda son derece nitelikli bir eğitim – öğretim faaliyetlerinden söz etmek mümkün olmaktadır.

Sivas Haberler .com


YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.