hava Hafif Kar
DOLAR 19,0182 % % 0.05
EURO 20,3963 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.212,29 % % 0,22
ÇEYREK A. 1.982,10 % % 0,22
BITCOIN 544.411 % 0.4
SON DAKİKAGoogle News

Sivas Halk Otobüslerini Kendi Seçiyor

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2017 - 13:44

Sivas Halk Otobüslerini Kendi Seçiyor

Sivas Belediyesi ilimizde ihtiyacı tam olarak karşılamayan Sivas Halk Otobüsleri nin değiştirilmesi konusunda Halk Otobüsçüleri Kooperatifiyle görüşme yaparak değişiklik konusunda anlaştı. Bu çerçevede yeni alınacak halk otobüslerini ise Sivaslılar seçecek. Tanıtım amacıyla gelen araçlar Kent Meydanı’nda sergilenirken araçların seçimi konusunda da halk oylaması başlatıldı.

Sivas Halk Otobüsleri Kendi Seçiyor

Sivas halkının kullanımında olacak araçları seçmesi için Kent Meydanı’nda hem yeni araçlar tanıtılırken hem de halkımız ilimizde hizmet vermesini istediği araçları seçiyor. Halk oylamasıyla belirlenecek olan araçlar kısa süre içerisinde hizmete girecek.

Kongre Binası yanında vatandaşların beğenisine sunulan yeni otobüsler için hazırlanan oy sandığına, vatandaşlar tercih ettikleri otobüsün numarasını atarak oylarını kullanıyor. Şu an için iki alternatif olarak sunulan otobüslere pazartesi günü ise yenileri eklenecek.

Özellikle engelli vatandaşların rahatça binebilecekleri engelli rampaları da bulunan otobüslerde, sıcak yaz günleri için klima, soğuk havalar için ise ısıtma sistemleri ön plana çıkıyor.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.