Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Hakan Demirgil’den koronavirüs uyarısı

Hakan Demirgil’den koronavirüs uyarısı
2310
25 Mart 2020 - 17:21

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, koronavirüs salgınına karşı Sivas esnafına çağrı yaparak, uyarılarda bulundu.

Hakan Demirgil koronavirüs salgınına karşı Sivas esnafına uyarılarda bulundu

Esnafların vatandaşlarla iç içe yaşadıklarını anımsatan Demirgil, “Gerekli hijyen tedbirlerini alın. Hem kendinizi hem de vatandaşlarımızı koruyun” dedi.

“DAYANIŞMA GÜNLERİ”

Dünya ülkeleri ve Türkiye’nin koronavirüs salgını yüzünden sıkıntılı ve zor günlerden geçtiğini vurgulayan Demirgil, hükümetin aldığı her türlü tedbirin yerinde ve uygulanabilir olduğunu ifade etti. Özellikle 60 yaş üstü esnafa seslenen Demirgil, zor günlerin ancak dayanışma ile aşılabileceğine dikkat çekti. Demirgil, “Gün dayanışma, omuz omuza verme günü. Gerek sağlık ve gerekse de ekonomik durgunluğu ancak dayanışma ile aşabiliriz. Bu nedenle esnafımıza hem görev hem de sorumluluk düşüyor” diye konuştu.

DEVLET HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYOR”

Başkan Demirgil, devletin esnaf ve zanaatkarı koruyup kollamak için her türlü önlemi aldığını ve yeni tedbirler almaya da devam ettiğini kaydederek şunları söyledi: “Koronavirüse karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bu zor günleri atlatabilmek için Sağlık Bakanlığı ve devletimizin çağrı ve uyarılarına karşı esnafın da duyarlı olması gerekiyor. Tüm dünyayı ve ülkemizi saran bu virüs daha çok üretmeye ve çalışmaya ihtiyaç olduğunu, ülkemizin kalkınması, büyümesi ve gelişmesi için çaba gösterilmesi gerçeğini gözler önüne sermiştir. Bu illetten kurtulduktan sonra devlet ve esnaf işbirliği içerisinde ARGE’ye önem vererek 7 gün 24 saat çalışmamız gerekiyor. Devletimizin ve hükümetimizin Anayasa ile teminat altına alınan küçük esnaf ve sanatkârların korunması yönündeki düsturuna da inanıyor ve hayata geçirilen uygulamaları destekliyoruz.”

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]