Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Ekiplerini Giresun’da Bizzat Vali Salih Ayhan Koordine Ediyor

Sivas Ekiplerini Giresun’da Bizzat Vali Salih Ayhan Koordine Ediyor
Avatar
31 Ağustos 2020 - 12:20

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’tan Giresun’a gönderilen yardım ekiplerinin koordinasyonunu bizzat olay yerinde kendisi yapıyor.

Sivas Ekiplerini Giresun’da Bizzat Vali Salih Ayhan Koordine Ediyor

Geçtiğimiz haftaki yoğun yağış sonrası selin meydana geldiği Giresun Dereli’de hayatın normalleşmesi için yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Giresun’a bir yardım eli de şehrimiz Sivas’tan uzandı. Afetin yaşandığı ilk günden itibaren Sivas İl Özel İdaresi ve Sivas AFAD İl Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgeye sevk edilerek gerekli yardımlar sağlandı.

Meydana gelen sel baskınına müdahale etmek ve yardım etmek üzere; Sivas’tan 8 arama ve kurtarma personeli, 2 adet 4×4 kurtarma aracı, 2 kepçe, 2 greyder, tam donanımlı kurtarma aracı ile yeteri kadar teçhizatla hemen görevlendirilmiş ve yaraları sarmak üzere bölgeye 23 Ağustos’ta ulaşmıştı.

Bizzat çalışmaların başında bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan koordinesinde Sivas İl Özel İdaresi ve AFAD personelleri, ekipmanları ve araçları ile ikinci kez Giresun sel bölgesine takviye desteğinde bulundu.

Sivas ekibi halen bölgede Vali Salih Ayhan’ın koordinesinde temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Günlerdir gece gündüz demeden Giresun’da bulunan Vali Salih Ayhan, giydiği çizmeleri ile afetten zarar gören bölgeleri yerinde inceleyip afetzedelerin taleplerini dinliyor.

Vali Salih Ayhan’a AFAD Sivas İl Müdürü Nazif Ekinci ve Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman da eşlik ediyor.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]