hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,6418 % % -0.01
EURO 19,6444 % % 0.08
GRAM ALTIN 1.077,78 % % -0,25
ÇEYREK A. 1.762,17 % % -0,25
BITCOIN 322.404 % 0.203
SON DAKİKA

Google News

Sivas Defterdarlık Binası Yıkılıyor

Son Güncelleme :

23 Mart 2017 - 11:48

Sivas Defterdarlık Binası Yıkılıyor

Yıllardır süre gelen Defterdarlık binasının yıkılıp yıkılmayacağı karmaşası netlik kazandı.

Şuan ki mevcut Defterdarlık binasının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çürük olduğuna dair raporlar hazırlanırken, 2015 yılında Üçlerbey Mahallesi Eski Devlet Malzeme Ofisi alanında bulunan 14 bin 762 metrekarelik bir arsaya inşa edilmesi planlanan yeni binada, ihaleyi alan firma projeyi verilen süre içerisinde tamamlayamaması ile bu uygulama geçtiğimiz aylarda feshedilmişti.

Uzun bir süre belirsizliğine koruyan Defterdarlık binası sonunda 2017 yılı yatırım programına alındı. Yapılması planlanan hizmet binasının inşaat yapım işi ihalesi 28 Mart Salı günü saat 10:00´da Sivas Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde yapılacak.

Defterdarlık hizmet binasının yapımı için ihaleye çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarlığı yayınladığı ilanda; “Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.” Bilgisine yer verdi.

İlanda ayrıca işin teslim süresi için içinde, “Yer tesliminden itibaren 500 takvim günüdür” ifadeleri yer alıyor.

Yani böylece 2018 yılı yaz aylarında, mevcut defterdarlığın yeni hizmet binasına taşınacağı, hali hazırdaki binanın ise yıkılacağı düşünülüyor.

DEFTERDARLIK BİNASININ YERİNE NE YAPILACAK?

Şuan mevcut binası ile şehrin tam ortasında bulunan Sivas Defterdarlığının taşınması ile şehir merkezinde hem park sorunu ortadan kalkacak hem de bir kamu kuruluşu daha şehir merkezinin dışına alınarak Sivas’ın gelişmesinde etkin rol oynayacak.

Fakat şehir merkezinin tam ortasından bulunan, büyük bir alana sahip mevcut binanın yıkılmasıyla bu alana şimdiden ne yapılacağı merak konusu oldu.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol