Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas baro çoklu baro nedir? Çoklu Baro sistemi nedir? 

Sivas baro çoklu baro nedir? Çoklu Baro sistemi nedir? 
Okan Çelik
Okan Çelik( [email protected] )
18 Ağustos 2020 - 20:22

Sivas baro en güçlü meslek kurumları içinde bulunan barolar, zaman zaman faaliyetleri ile gündem oluyorlar ve vatandaşların merak konusu oluyorlar.

Sivas baro çoklu baro nedir? Çoklu Baro sistemi nedir?

Sivas baro, avukatların kayıtlı olduğu kamu kurumu niteliğindeki bir meslek kuruluşudur. Barolar, yasaların bir meslek kuruluşu olarak kendilerine yüklediği görevlerinin yanında, yargı sisteminin bir parçası olarak avukatların kurumsal örgütü niteliğindedir ve hukukun gelişmesine katkıda bulunurlar.

Sivas çoklu baro

ÇOKLU BARONUN ANLAMI NEDİR?

İstanbul, İzmir ve Ankara dahil üye sayısı beş binden fazla olan illerde birden fazla baro olabilecek. İki bin avukat sayısına ulaşıldığında yeni bir baro oluşturulabilecek. Her baro Barolar Birliği’nde üç delege ve bir başkanla temsil edilecek.

BARONUN GÖREVLERİ NELERDİR?

Sivas barolar, bir meslek kuruluşu olarak yasaların kendilerine yüklediği görevlerin yanında yargı sisteminin bir parçasıdır. Ülkede hukukun gelişmesine katkıda bulunurlar.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]