REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Neden Gecikti! Cevabını Bulduk!


Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Neden Gecikti! Cevabını Bulduk!
Reklam Ver 05444331555
11 Ekim 2018 - 13:05

2015 yılında Sivas Belediyesi tarafından yayınlanan 4 Eylül dergisindeki bir haber hızlı tren projesindeki gecikmenin nedenlerini gözler önüne seriyor. Aşağıda görselleri de paylaşılan dergi Sivas Belediyesinin kendi yayını…

Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Neden Gecikti! Cevabını Bulduk!

Hızlı tren projesi için Başkan Sami Aydın’ın çabalarıyla hattın güneye kaydığını, istasyon binasınında Cumhuriyet Üniversitesi içerisine yapılacağı belirtilen dergide “… Sivaslıların taleplerini Ankara’ya taşıyan Başkan Aydın sonuç aldı. Hızlı trenin şehir içi geçiş güzergâhı güneye kaydı. İstasyon binası ise Cumhuriyet Üniversitesi’nin kampüs girişinin olduğu bölgeye yapılacak. Bu güzergâh şehri ikiye bölmesi ile gündeme gelmiş, Belediye Başkanı Sami Aydın da söz konusu güzergâhın şehrin güneyi ile kuzeyi arasında 23 noktada karayolunu keseceği için karşı çıkmış, güzergâhın kuzeye veya güneye kaydırılmasını istemişti…” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, “…hızlı tren güzergâhının şehir içi geçişini güneye kaydırdı. Yeni güzergâhı imar planına işleyen Sivas Belediyesi şehrin ikiye bölünmesini önlemiş oldu. Hızlı trenin yol yapım işlemi 2018 yılında tamamlanacak ve Sivas-Ankara, Ankara-İstanbul bağlantısı tamamlanmış olacak. ” şeklinde belirtilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sivaslıların, Cimer üzerinden gönderdiği mesajlar ve üst düzey siyasilere iletilen sıkıntılar sonrası, Cumhurbaşkanı Sivas’a geldiği mitingde “hızlı treni geciktirenlerden hesabını soracağım” demişti.

Ayrıca Aydın aşağıda görüntüleri bulunan bir tv programında güzergahı nasıl değiştirdiği ve Belediye Başkanı seçildikten sonra hızlı trenle ilgili neler yaptığını anlatmıştı.

Şuan Aydın’ın konuya dahil olmadığı yani 2015 yılından önceki son duruma dönen güzergah ve istasyon eski yerine yapılıyor.

Arada güzergah ve istasyon yerinde yaşanan bu değişiklikler vb konular olmasaydı hızlı tren seferlerine Sivas belkide çoktan başlamış olacaktı.

SAMİ AYDIN’IN 2015 YILI HIZLI TREN AÇIKLAMASI

SİVASLILAR GECİKME İÇİN NE DEMİŞTİ?

SİVAS BELEDİYESİ’NİN 2015 YILINDA YAYINLANAN DERGİSİ


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com