REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Sınır Kapısı mı? Sivas’tan Ankara Kayseri Erzincan Girişleri


Sivas Sınır Kapısı mı? Sivas’tan Ankara Kayseri Erzincan Girişleri
Reklam Ver 05444331555
11 Haziran 2019 - 12:21

Sivas’ın üç giriş kapısında özellikle 15 Temmuz 2016’dan sonra asker, jandarma ve polis ekipleri sürekli olarak uygulama gerçekleştiriyor. Vatandaşlar şehre girerken “ne oluyor bu kadar neden sıkı burası sınır kapısı mı?” diye sorguluyor

Sivas Sınır Kapısı mı? Sivas’tan Ankara Kayseri Erzincan Girişleri

Sivas’ın Kayseri, Erzincan ve Ankara giriş kapılarında durdurulan araçlarda, emniyet kemeri, sürücü belgeleri, araç tescil belgeleri ile araç plakalarının mevzuatta belirtilen standartlara uygunluğu denetlenirken, asker ve jandarma da dönem dönem aramalar vb. çalışmalar gerçekleştiriyor.

Yapılan uygulamalarda durdurulan şoförlere bilgilendirici ve bilinçlendirici broşür dağıtılırken sürekli olarak bu uygulamanın güvenlik maksatlı yapıldığı düşünülüyor.

Sivas’ın özellikle çevre illerinde bu kadar sıkı bir denetimin olmaması, özellikle Büyükşehirler de bile bu tip bir sıklıkla kontrol yapılmaması gurbetten memlekete dönen Sivaslılar tarafından yoğunlukla eleştirildi.

Gelen mesajlara göre ortak kanaat ise şu şekilde oluştu…

Sivas’a şehir dışından gelenlerin sorunlu bir şehre girme algısından rahatsızlık duyması,

Şehrin rahatlatılması gerektiği,

Aslında Sivas’ın güvenilir ve sorunsuz bir şehir olmasına karşılık tam tersi bir muamele ile insanların karşılanması tepki topladı.

Ayrıca Terminal’de de bir çok kapı olmasına rağmen sadece bir tak kapının açık tutulması ve diğer kapıların da kilitli olması eleştiri konusu oldu.

Sivas Valisi başta olmak üzere, emniyet teşkilatlarımızın halkın bu halkı eleştiri ve taleplerine karşılık vermesi bekleniyor..

Not : Vatandaşın veya kamuoyunun bilemeyeceği yada bilmemesi gereken konular var ise yetkililerin anlayışına sığınıyor bu açıdan bir açıklama yapılırsa da kamuoyuna duyuracağımızın da bilinmesini isteriz.

Sivas’a Giriş Kapıları Kaldırıldı! Artık Sınırdan Geçiyormuş Gibi Hissetmeyeceğiz

Büyük Sivas Haber

 


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com