SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Sinan Aşcı Kimdir?

Bu biyografi 20 Şubat 2017 - 12:50 'de eklendi ve 1.295 views kez görüntülendi.
Sinan Aşcı Kimdir?

Kaymakam Sinan Aşcı, Kahramanmaraş İlinin Göksun İlçesinde dünyaya geldi.

İlköğretim ve Lise eğitimini Göksun Kahramanmaraş´ ta tamamladı. Lisans eğitimini ise 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Bir süre Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Batman Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Batman İlinde Vilayet Stajını Balıkesir İli Erdek İlçesinde Refiklik Stajını, Adıyaman İlinde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Nevşehir İli Derinkuyu İlçesinde Kaymakam Vekiliği yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletlerinde bir yıl süreyle Towson University´ de İngilizce dil eğitimi aldı. Aynı zamanda Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli Kamu Kurumlarında incelemelerde bulundu.

Bu dönemde ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Wasington Büyükelçiliğinde Büyükelçilik stajını tamamladı. Yurtdışı dönüşü sonrasında, Kayseri İli Tomarza İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

Resmi gazetede yayınlanan son kaymakamlar kararnamesi ile Aşcı Kangal Kaymakamlığına atandı

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA