hava -1° Kar
DOLAR 18,8457 % % 0.07
EURO 20,3173 % % 0
GRAM ALTIN 1.136,35 % % 0,70
ÇEYREK A. 1.857,94 % % 0,70
BITCOIN 439.978 % -1.723
SON DAKİKA


Google News

“Sevgi Diliyle Konuşan Yürekler Engel Tanımaz”

Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 20:39


“Sevgi Diliyle Konuşan Yürekler Engel Tanımaz”

7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin bir dizi program düzenlendi. Mesaisine belediye bünyesindeki işitme engelli çalışanları ziyaret ederek başlayan Başkan Bilgin işaret dili yardımıyla günlerini kutladı, görevlerinde kolaylıklar diledi.

“Sevgi Diliyle Konuşan Yürekler Engel Tanımaz”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mesaisine  belediye bünyesinde çalışan işitme engelli çalışanları ziyaret ederek başladı.7 Haziran Türk İşaret Dili bayramı nedeniyle  işitme engelli personele çiçek veren Başkan Bilgin işaret dili yardımıyla günlerini kutladı

Başkan Bilgin daha sonra  işitme engelli aileleri ve rehberlik eden çocuklarını makamında ağırladı.

Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi Koordinatörü ve  Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, beraberindeki işitme engelli aileler,Rehbercik Çocukları ve tercümanları ile görüşen Başkan Bilgin yaşadıkları zorlukları dinleyerek bilgiler aldı.

Ziyarette Başkan Bilgin;Engelli kardeşlerimize yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar belediyemize bu noktada vermiş olduğunuz danışmanlık ve kurslar bizler için çok önemli.İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla yola çıktığımız bu yolda her vatandaşımızın yanında olmak onların yaşam standartlarını yükseltecek işlere imza atabilmek için çaba gösteriyoruz. Amacımız engelsiz bir şehir oluşturabilmek.Bunu da hep birlikte ortak akıl ve istişareyle yapacağız.Sonuçta burada elif, Burak ve diğer kardeşlerimizin üstlenmiş oldukları görev çok çok önemli.Anne ve babalarının iletişimini kolaylaştırmak adına Ana dili diyebileceğimiz işaret dilini bebeklikten çocukluktan öğrenerek ailelerine destek oluyorlar.Bu konuda sizleri ayrıca tebrik ediyorum.Rabbim kimseyi üstlenemeyeceği bir yükle imtihan etmez bu noktada sizin üstlendiğiniz görev hem bu dünya hem de ahiretiniz için oldukça önemlidir.Bizlerde bu noktada yapmamız gereken üstümüze düşen ne görev var ise yerine getirmek için sizlerin emrindeyiz dedi.

22 İŞİTME ENGELLİ SPORCUNUN EKİPMANLARINI TEDARİK ETTİK

Başkan Bilgin ayrıca 22 işitme engelli sporcumuzun ekip ve ekipmanlarını  üstlendiklerini dile getirerek onlara destek olmak bizim asli görevimizdir dedi .

Ziyarete gelen işitme engelli aileleri ve çocuklar ise yaşadıkları zorlukları Başkan Bilgine anlatarak destek istedi.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol