SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

SESOB’dan Prim Borcu Uyarısı

SESOB’dan Prim Borcu Uyarısı
Bu haber 10 Ekim 2017 - 16:43 'de eklendi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, ertelenen sigorta primlerinin ödeme süresinin geldiğini anımsatarak esnafa ekim ayının sonuna kadar ödeme yapmaları uyarısında bulundu.

SESOB

Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, 2016 yılında asgari ücretin artması nedeniyle işverenlerin üzerine işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle asgari ücret desteği getirildiğini hatırlattı. Asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerin 2016 yılı aralık ve 2017 yılı ocak -şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödemesinin kanun ile 2017 ekim-kasım aylarına ertelendiğini belirten Köksal, “Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2016 yılı aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır.” ifadelerini kullandı.

Esnaflara süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşılmamaları uyarısında bulunan Köksal, şunları kaydetti:

“Esnaflarımızın halihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödeme süresi gelmiştir. Ayrıca, 2017 yılı ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı kasım ayı sonuna ve 2017 yılı şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.”

Köksal, esnaf ve sanatkara her konuda yardımcı olan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe ve kurum çalışanlarına da teşekkür etti.(AA)

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER