SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Tecrübe Kazandı! Beşir Köksal Beşinci Kez SESOB Başkanı Seçildi

Tecrübe Kazandı! Beşir Köksal Beşinci Kez SESOB Başkanı Seçildi
Bu haber 07 Mayıs 2018 - 12:21 'de eklendi

Uzun süredir gündemde olan seçimler dün gerçekleştirildi. Bir tarafta siyasi arena çekişirken diğer taraftan da ticari kesim de seçim yarışında karşı karşıya geldi. Beşir Köksal 5.k ez SESOB Başkanı seçildi…

Tecrübe Kazandı! Beşir Köksal Beşinci Kez SESOB Başkanı Seçildi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin (SESOB) olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Taştanlar Düğün Salonunda yapılan kurula mevcut SESOB Başkanı Beşir Köksal ve Elektrikçiler Odası Başkanı Sadi Aytak olmak üzere 2 liste ile gidildi.

225 oyun kullanıldığı seçimde 136 oy alan Köksal, güven tazeleyerek 5’inci kez Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı oldu. Köksal´ın rakibi Aytak ise 89 oy alabildi.

Divan Başkanlığını Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Sekreteri Naci Sulkalar’ın yaptığı genel kurul, saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile start adı.

Açılış konuşmasını yapan SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnafın sorunlarının çözülmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Birliğin faaliyet raporunu içeren sinevizyon gösterisinin ardından rapor ibra sunuldu.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Elektrikçiler Odası Başkanı Sadi Aytak, Beşir Köksal´a ağır eleştirilerde bulundu. Aytak, “İlçelerden gelen arkadaşlarımızın duygu ve düşüncelerinin genel kurullarda ifade edilmesi gerekiyor. Eğer Sivas kalpse ilçeler onun damarlarıdır. Sizlerde damar tıkanıklığı olursa kalp kriz geçirir. Maalesef son yıllarda kalp, kriz geçiriyor. Kantarlarla Sivas´ın etrafını kesmişsiniz kan dolaşımı yok” dedi.

 

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 32 odanın bağlı olduğu Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Genel Kurulunda 248 delegeden 228´i oy kullandı. Oyların 136´sını alan Köksal, 5´inci kez başkanlık koltuğuna oturdu. Köksal´ın rakibi Aytak 89´da kalırken 3 oy da geçersiz sayıldı.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Beşir Köksal,
Ali Kılıç,
Ömer Şeker,
Hakan Demirgil,
Ahmet Yıldız,
Rafet Raif Aydın,
Şaban Yalman

irade


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA