hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

SESOB Anketi Sonuçlandı! İşte ilk 5’e Giren İsimler

Son Güncelleme :

28 Haziran 2017 - 10:43

SESOB Anketi Sonuçlandı! İşte ilk 5’e Giren İsimler

Günlük ortalama 40 – 60 bin civarında okurun takip ettiği buyuksivas.com haber portalı Sivas Kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak yer verdiğimiz SESOB Anketi bugün itibariyle tamamlandı.

SESOB Anketi Sonuçlandı

“Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yeni Dönemde Sizce Kim Olmalı?” sorulu anketimize anket boyunca toplam 5 bin 644 kişi katılmış olup, ilk 5’e giren kişiler şu şekilde;

  • Yüzde 16 ile 905 oyla Hakan Demirgil
  • Yüzde 16 ile 903 oyla Mehmet Akgül
  • Yüzde 16 ile 900 oyla Beşir Köksal
  • Yüzde 15 ile 822 oyla Adem Argın
  • Yüzde 14 ile 783 oyla Sadi Aytak

Çıkan sonuçlara göre ankete katılanlar, oyların birbirine yakın olması nedeniyle henüz net kararını vermemiş gibi görünüyor.

SESOB’a bağlı odalardan Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Hakan Demirgil’in ve Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül’ün çok yakın oya sahip olması, yeni dönemde başkanlık için isimlerinin seçmenleri tarafından istendiği yorumuna sebep oluyor. Aynı şekilde mevcut başkan Beşir Köksal’ın hemen bu 2 ismin azda olsa gerisinde olması dikkat çekiyor.

Yine oransal olarak sadece yüzde 1 geride bulunan Sivas Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Adem Argın’ın da oda başkanlığında seçmenin tercih edebileceği isimlerden biri olarak öne çıkıyor. Ayrıca geçen dönemin adaylarında Sivas Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sadi Aytak’ın da SESOB Başkanlığında şansının bulunduğu düşünülüyor.

Bu oranlardan anlaşılacağı üzere Sivaslı artık oda başkanlığında genç başkan istediği göze çarpıyor.

TİCARET BORSASI ANKETİ BAŞLADI

Esnaf odalarında hal böyleyken, Sivas Ticaret Borsası’nda da hareketli günler yaşanıyor. Önümüzdeki aylarda seçimi gerçekleştirilecek olan Sivas Ticaret Borsası’nda adaylığını açıklayan mevcut başkan olan ve aday olması muhtemel isimlerle yeni anketimiz başladı.

Ankette mevcut başkan kasap Abdulkadir Hastaoğlu, adaylığını açıklayan ekmekçi Hayrullah Karakaya, Aday olması muhtemel kasap Hilmi Gül, tavukçu Çetin Yıldırım ve zahireci Ahmet Yiğit yer alıyor…

OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol