Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Hemşehrimiz Serkan Kündem’in Kitapları Sınırları Aştı!

Hemşehrimiz Serkan Kündem’in Kitapları Sınırları Aştı!
21 Temmuz 2020 - 20:08

Sivaslı hemşerimiz yazar Serkan Kündem’in genel adlandırması ile “Hayyam Kitabı” adlı eser serisi 2020 yılında Amazon KDP, tarafından dünya çapında satışa çıktı. Yazarın kitapları, Rubailerin bu yönüyle incelenmesinde dünya çapında yazılmış eşsiz ve biricik tek kitap.

Hemşehrimiz Serkan Kündem’in Kitapları Sınırları Aştı!

Yazar Serkan Kündem’in Edebiyat dünyasının en tartışmalı ve keskin konularından birini ‘cesaretle’ ele aldığı; Hayyam Kitap serisi bir hayli ilgi çekici.

Bu kitap serisi edebiyat dünyasında bir devrim niteliğinde kabul ediliyor.

Neden mi?

Ömer-Hayyam Rubailerinin, Kuran-ı Kerim ayet bağıntısını irdeleyen, rubai telmihlerini referans noktası alan, Kuran-ı Kerim üzerinde, işarette, telmihte/tefsirde bulunduğu ayetler ile de açıklayan, bu eksende anlatıda bulunan, bunu da ispata varan ‘ispatlayan’, başka bir kitap yokta ondan!

Kapsamlı, geniş, ayrıntı bakir bir kitapta ondan!

Yazarın adlandırmasıyla ‘Hayyam Kitabı’, Rubailerin bu yönüyle incelenmesinde hem endemik hem de benzersiz. Ayrıca kitap, akademik dilin baskısından sıyrılış, kendine has; özel bir psikolojik dil ile hazırlanmış.

Yazarın kitaplarının incelenmesinde diğer en dikkat çekici taraf ise, “Amazon KDP”’ tarafından, Amerika, İngiltere, Fransa ve Japonya gibi birçok ülkede; Türkçe kitaplar serisi olarak yayınlamış olması.

Lakin bu ‘Amazon KDP’ bünyesinde yayınlanan kitaplar da çok nadir rastlanır bir durum.

Dahası kitapların bir kaçının satış sıralaması, güncel sıralamada, Milyonlu rakamlar ile başlayıp, 10 binli rakamlara düşmüş olması. Bu ise Yazar ve eserleri ile ilgili ayrı bir başarı hikâyesi.

Yazarın kitap serisinin tamamı (30)’a yakın, yayınlan kitap sayısı ise (20)civarı, yayınlanan kitaplar içeriği ve kapak tasarımları ile de hayli dikkat çekici

Yazarın söyleviyle; ‘Hayyam Kitabı, yaklaşık (12) yıl zamanlı, uzunca mesaili bir çalışmanın ürünü. Tesadüfü, rastlantı bir (ürün)/ eser değil. Kitap yazım süreci (7) yılın biraz üzerinde bir eser ve yine yazarın sözleriyle“Evet kitapların yazarı ben olmama rağmen, her okuduğumda hiç okumamış gibi yeni bir dünya sunuyor bana, beklide bu kitap içeriğindeki ayetlerin oluşturduğu bir tılsımdır.”

Serkan Kündem Kimdir?

Aslen Sivas / Merkez / Mısmılırmak nüfusuna kayıtlı. İlk ve ortaöğretimini Sivas’ta tamamladı, Yazar yurtdışında ve yurt içine birçok şehirde de ikamet etti.

Entelektüel kişiliğini hem rahmetli babasına, hem de farklı ve birçoğu zıt alanlarda aldığı eğitimlere bağlıyor.

Yazar lisans, önlisans ve lisansüstü alanlarında çoğunluğu Cumhuriyet Üniversitesinde olmak üzere, Mimari, Sanat, Edebiyat, İnşaat, Tarım, Gastronomi ve Pedolojik alanlarda eğitim aldı,

Şuan ise Cumhuriyet Üniversitesinde, hem Mimari Dekoratif Sanatlar alanında, teknik kadroda görev yapmakta, hem de S.C.Ü. Turizm Fakültesi, Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı’nda Tezli Yüksek Lisans yapmakta.

İlk eserlerini 2018 de vermeye başlayan yazarın, Türkiye’de sayılı platformlarda ve bloklarda, söylevleri, metinleri ve de manifestoları yer almakta.

Amazondaki Yazar Sayfası Linki:

https://www.amazon.com/Serkan–KUNDEM/e/B08CSYN54K?fbclid=IwAR2Ux6Asx9Ilts4_9dpdT2FeEHQaPQPoj1tTZ7rUW0oit5dG6fmWVsvH070

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]