REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Milletvekili Semiha Ekinci Hızlı Tren Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Milletvekili Semiha Ekinci Hızlı Tren Hakkında Açıklamalarda Bulundu!
25 Eylül 2020 - 17:57

Sivas’a yapılan hizmetlerle ilgili AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci bilgi verdi. Hizmet siyaseti ile hareket ettiklerini söyleyen Ekinci, Sivas´ın bugününün dünden güzel olduğunu, yarının da bugünden güzel olacağını ifade etti.

Milletvekili Semiha Ekinci Hızlı Tren Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Ekinci, “Yeter ki hemşehrilerimiz bize güvenmeye devam etsin. Biz de, bizden önceki tüm milletvekillerimiz de halkımızın bize verdiği emanete hiçbir zaman yan gözle bakmadık” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde hizmet siyaseti yaptıklarını ifade eden Milletvekili Ekinci, 17 yılda Sivas´a 31 milyar lira tutarında yatırım kazandırdıklarını dile getirdi.

“HIZLI TREN PROJESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Sivaslıların merakla beklediği Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesine ilişkin konuşan Milletvekili Ekinci; “Hızlı tren 16 milyar liralık bir yatırım. Öncelikle bunu bilelim. Bugün Sivaslının tamamı Yozgat sınırında set dursa, “Biz hızlı tren istemiyoruz” dese de bu yatırım yapılacak.

Pandemiden dolayı bir süre birçok  işlere ara verildi. İhaleler yapılamadı, ‘Biz önümüzü görelim´ diye çalışanlar işe gitmedi. Bunun haricinde doğanın vermiş olduğu belirli zorluklar var. Tüneller kazıyorsunuz, tünellerden geçiyorsunuz.

Beklemediğiniz bir zeminle karşılaşıyorsunuz. Normal bir karayolu gibi değil hızlı tren. Ama şu anda hem TCDD Genel Müdürümüz hem de Sayın Bakanımızla görüştüğümüzde en kısa zamanda hızlı tren test sürüşlerinin başlayacağını söylediler.

Sivaslı hızlı trene kavuşacak. Evet, gecikti. Vatandaşımıza daha önce tarih verdik, bu tarih de geçmiş olabilir. Ödenek olarak herhangi bir sorun yok. Ulaştırma Bakanlığımızın TCDD´ye ayırmış olduğu bütçenin büyük çoğunluğu Sivas-Ankara hızlı trenle alakalı.

Bunu da Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hepimiz yakından takip ediyoruz. Ulaştırma Bakanımız yakından takip ediyor. Sayın Bakanımız sık sık çalışmaları takip ediyor. İnşallah bu yılın sonuna yetişecek.

Sivaslı şundan emin olsun gelecek yıl biletleri alacak, Sivas-Ankara, Ankara-İstanbul hızlı trenle gidebilecekler.  En kısa zamanda Ankara, İstanbul´daki hemşehrilerimiz Sivas´a gelecekler.

Etli ekmeklerini yiyecekler, Sivas köftelerini yiyecekler, kışın Yıldız Dağımıza gidecekler, Altınkalemizi görecekler, Sıcak Çermik´imizi görecekler, sıla hasretini giderecekler” şeklinde konuştu.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]