hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Sivas ve Şarkışla’da Korona Virüsü Var mı? Hastaneler Karantinada mı?

Son Güncelleme :

28 Şubat 2020 - 11:32

Sivas ve Şarkışla’da Korona Virüsü Var mı? Hastaneler Karantinada mı?

Sivas’ın “Şarkışla ilçesinde Korona Virüsü varmı”, “sivas korona”, “sivas şarkışla korona”, “sivasta korona” gibi arama motorlarında yapılan aramaların cevabı Valilik tarafından geldi. Sivas Valiliği açıklama yaparak konunun gribal enfeksiyon olduğunu belirtti.

Sivas ve Şarkışla’da Korona Virüsü Var mı? Hastaneler Karantinada mı?

Açıklamanın tamamı şöyle : 27.02.2020 tarihinde Şarkışla ilçesi Jandarma sorumluluk sınırları içerisinde Afgan uyruklu bir şahıs yakalanmış ve yapılan tetkiklerde ‘Düzensiz Göçmen’ olduğu tespit edilmiştir.

İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımızın ‘Düzensiz Göçmenler’ ile ilgili genelgeleri doğrultusunda, yakalanan yabancı uyruklu şahıslar, sınır dışı edilene kadar sağlık, asayiş, güvenlik vb. gibi nedenlerle tedbir amaçlı 14 gün gözetim altında tutulmaktadır.

Yakalan şahıs, ilgili kurumlarımızca her ‘Düzensiz Göçmen’e karşı yaptığı rutin sağlık kontrolü uygulaması kapsamında Şarkışla İlçe Devlet Hastanesi’ne götürülmüş ve şahsa gribal enfeksiyon teşhisi konmuştur.

Ancak, yakalanan şahsın yabancı uyruklu olması ve gribal enfeksiyon geçirmesi vakası, bazı kötü niyetli ve kendini bilmezlerce sosyal medya ve WhatsApp grupları kullanılarak ‘Şarkışla’da Corona Virüsü’ tespit edildi gibi asılsız bir haberin yayıldığı anlaşılmıştır.

Şarkışla’da yaşanılan olay, yakalanan her düzensiz göçmene karşı yapılan rutin uygulamalar olup, bu konu hakkında çıkarılan söylentiler tamamen asılsızdır. Sivas merkez ve ilçelerimizde Corona Virüsü teşhisi konulan veya bu kapsamda tedbir amaçlı gözetim altında tutulan herhangi bir vaka bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızı infiale sevk edecek bu tarz yalan haberlere zemin hazırlayanların tespiti de yapılarak, gerekli cezai işlem yapılacağının bilinmesini isteriz.

Bilinmelidir ki hem Bakanlıklarımız hem de İlimizde ilgili kurumlarımız, ‘Corona Virüsü’ne karşı gerekli önlemleri almış ve her türlü olasılığa karşı hazırlıklarını yapmıştır. Bu doğrultuda gerekebilecek tüm uygulamalar, tedbir amaçlı gözden geçirilmiştir.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE KORONA ŞÜPHELİ HASTA VAR MI?

Ayrıca Sosyal medya hesaplarında paylaşılan “CÜ hastanesinde korona virüslü hasta yoğun bakımda herkes dikkatli olsun staj yapan öğrenciler söylüyor” mesajı ise şuan hızla dağılıyor. Yetkililerden edinilen bilgilere göre şuan merkezde böyle bir durumun olmadığı sadece Şarkışla ilçesinde yukarıda belirtilen durumun yaşandığı bilgisi edinildi.

 

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol