Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivaslı Samimiyet İster! Samimi Olmayanı Sevmez!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivaslı Samimiyet İster! Samimi Olmayanı Sevmez!
3.014
10 Ocak 2018 - 11:18

Bazen ne yaparsanız yapın, ne kadar çabalarsanız çabalayın, ne kadar para harcarsanız harcayın, elinizde ki imkanları ne kadar çok kullanırsanız kullanın kendinizi insanlara sevdiremezsiniz.

Sevmezler! Ne yapsanız olmaz!

Çıldırırsınız!

Sivaslı olmak, Sivas’ta olmak ne kadar güzel ise o kadar da tehlikelidir aslında… Çünkü Sivaslı çok merttir.

Karşısında ki kişinin samimiyetini görür ve ona göre hareket eder. Ön yargı ile yaklaşmaz. Her şartta hakkınızı teslim eder. Destek olur, ama karşılığını göremezse en büyük köstek yine Sivaslı olur!

Çok çabuk notunu verir insanların.

Sevdin mi tam sever ama yanlış yaparsa insan, işte o zaman sildin mi de tam siler!

Sivaslı Samimiyet İster! Samimi Olmayanı Sevmez!

Samimiyet ister Sivaslı!

Gönlünden bir kere düştün mü bitti demektir. İşte o an bitti. Artık toparlamanız çok zordur…

Samimi olmak gerekir Sivaslıya…

Samimi olana ve samimiyete örnek bir isim vereyim!

Sivas Valisi Davut Gül!

Sabahın yedisinde İstasyon caddesinde bile kimsecikler yokken, Valiliğin kapısından içeri girer. Çarşıda pazarda görebilirsiniz. Her an karşınıza çıkabilir. Yaya geçidinde beklerken de araba içerisinde kırmızı ışıkta otururken de görme imkanınız vardır kendisini…

Siyasetçi değildir. Yukarıda yazanların hiç birini yapmak zorunda da değildir. İlin en büyük mülki amiri olarak, saat ondan sonra önüne getirilen evraklarını imzalar, yatırımları takip eder istese…

Şunu da yapabilir! Evden ve Valilikten çıktığında Sivasın tüm trafik polislerinin haberi olur. İstese yollar kesilir. 2 sn bile beklemeden tüm kırmızı ışıklardan geçer, gideceği yere rahatlıkla gider… Ama bunu yapmıyor. İstemiyor çünkü.

Samimidir bizim Vali!

Erdoğan gibi samimi! İstanbul’da başladığı yolculuk bugün Türkiye’de devam ediyor. O gün de yer sofrasına oturabiliyordu bugün de oturuyor… Bu yüzden de hep kazanıyor. Samimi buluyor insanlar Erdoğan’ı. %34’ten %52’ye çıkmak her babayiğidin harcı değil nasılsa…

Samimiyete, yani Vali Beye dönelim tekrar…

Erdoğan gibi İstanbul’da başlayıp Türkiye’de yoluna devam edecektir bizim Vali’de!

Sivas’tan daha büyük bir ilde Vali olacaktır. Bürokrat olacaktır.

Kim bilir belki Siyaset yapacak çok üst düzey bir bürokrat olacaktır ileride.

İdmanlı nede olsa. İyi bir siyasetçi olacağından da şüphemiz yok. Türkiye’nin en büyük ilk 20 ilinden bir tanesinde yakında Vali olacağından da…

Vali Bey, Hanımefendi ile birlikte alışveriş yapar. Kendisini gören aileler ile selfie çektirir. Ne koruması vardır yanında ne de şoförü… Gezintiye çıkmıştır yani… Domates alıyordur…

Nasıl yani Valiler gezer mi? Bizim Vali gezer…

Halkın içindedir.

Sivasspor müsabakalarını kaçırmaz. Şöyle bir beş dakika uğrayalım taraftara görünüp çıkalım demez.  Taraftarın isteğini de kırmaz.

Vali bizi çamurdan kurtar!

Vali çamura asfalt döktür! tezahüratına da karşılık verir ve çalışmalar ertesi gün hemen başlar…

Çalışmalar başlar ama öylede bırakmaz. Peşine düşer ve takip eder…

Çatıdaki leyleği de söylemeden geçmemek gerekir. Sokak köpeklerinin ilaçla zehirlendiği bir ortamda çatıda ki leylek için ekipler seferber edilir. Böylece vatandaşta, leylekler de rahata kavuşur.

Uzatmayalım!

Bu yazı bir haber değil!

Köşe yazısı hiç değil!

Kim için yazıldı sorusunun cevabı ise içerisinde gizli!

Aklınıza Vali Bey gelebilir ama onun içinde yazılmadı. O sadece güzel bir örnek olarak yazı içerisinde yer aldı.

Yazı ne yaparsa yapsın samimi olmayanlar ve kendisini sevdiremeyenler için yazıldı!

İnsanın kendisini başkalarına sevdirmesi, kolay kazanılan bir şey asla değil.

Kişisel olarak gelişmeyi ve değişmeyi gerektirir. Samimi ve içten olmayı gerektirir. Etrafınıza gülümseyin ama göz kenarlarınız kırışsın! Yalandan, Sivaslılar gibi yazayım yalancıktan gülerseniz anlarlar…

İnsanlar fıtratı gereği kendileri hakkında güzel şeyler konuşulmasından hoşlanır.

İnsanlara karşı güzel şeyler söyleyin ama yalancı olmayın. Yani yalan konuşmayın! Size de sadece güzel şeyler söylenmesini beklemeyin. Bu durumu beklemek gerçekten hiç samimi değil.

Çevrenizdekilerle paylaşmak istediğiniz şeyler olacak mutlaka ama bunu abartmadan yapın. Anlatın ama anlattıktan sonra karşınızdakini dinlemeyi bilin!

Sürekli siz anlatmayın, karşınızdakilere de kendilerinden bahsetme fırsatı verin. Henüz ölmediniz, hayattasınız! deneyin. Bunun ne kadar etkili olacağını göreceksiniz.

En önemlisi başkaları hakkında konuşup dedikodu yapmayın. Yanınıza her gelenle hısımlarınızı veya hasımlarınızı konuşmayın! Böyle yaparsanız konuştuklarınız bile sizi samimi bulmayacaktır.

Kilit öneri ise şu, başkalarına, size nasıl davranılmasını istiyorsanız, sizde onlara öyle davranın.

Hepimiz saygı görmek, samimiyetle takdir edilmek isteriz. Hakkımızda güzel sözler söylenilmesinden hoşlanırız. Önemli birisi olduğumuzun farkedilmesinden mutluluk duyarız. Ama almadan vermek sadece Allah’a mahsustur.

Nazik olun ve karşınızdaki kimsenin düşüncelerini sempati ile karşılayın. İltifat her zaman işe yarar. Ama sürekli size yapılmaz…

Aslında her insan gerçekten çok değerlidir ama kendinizi sevdirmenin yolu karşınızdakilere mühim birer şahsiyet olduklarını hissettirmekten geçer ve bunu samimiyetle yaparsanız işe yarar.

Evet siz değerlisiniz ama karşınızdakine de sen benim için değerlisin mesajını verin. Sadece mesaj vermeyin ve buna inanın! ve yapın!

Kimisi benim isim hafızam zayıf yalanının arkasına sığınır ama siz karşınızdakine ismiyle hitap edin. Bunu yapın ama nasıl yaparsanız yapın. Gerekirse not tutun..

Sadece hısımlarınızın ve hasımlarınızın notunu tutmayın. İnsanlarında notunu tutun…

Birlikte zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızın, çalışanlarınızın ilgi alanlarını, zevklerini, meraklarını tanıyın ve kendilerine onlardan bahsedin.

Onları çok iyi tanıdığınızı ve önemsediğinizi hatırlatın.

Tabi etrafınızda kimse kaldıysa!

Selametle…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58