DOLAR 21,1069 % 0.7
EURO 22,6030 % 0.59
STERLIN 26,4543 % 0.4
FRANG 23,1918 % 0.54
ALTIN 1.319,40 % 0,47
BITCOIN 26.783,48 -0.963

Sami Şeker, Açık ve Gizli Takipçilerine Duyurdu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sami Şeker, Açık ve Gizli Takipçilerine Duyurdu
blank
blank

Sivas Sosyal Araştırmalar Merkezi (SİSAM) Yönetim Kurulu Başkanı Sami Şeker, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu “SİSAM 2 Gündem Takip Sistemi” anketinin sonuçlarının birinci bölümünü kamuoyuyla paylaşmasının ardından, sonuçları beğenmeyenlerin yaptıkları gizli ve açık dedikodulara sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak cevap verdi.

Sisam Yönetim Kurulu Başkanı S. Sami Şeker ‘in facebook mesajı şu şekilde : “

Kamuoyu ile açıktan ve gizli takipçilerimize DUYURU…

1- Haberlere konu olan SİSAM 2 Gündem takip sistemi anketimizin benzerlerini daha öncelerde zaman zaman yaptığımız bir gerçek. Anketin benzerini Mayıs ayında da 1. si olarak yapmıştık. Bu anketin künyesini, yani kim veya kimler için yaptığımızda kanun gereği raporun başında belirmiştik. Yani bu anketin sahibi abonelik sistemine dayalıdır. Abonelerimizin adları bizde saklıdır. Buda sözleşme gereğinden kaynaklanmaktadır.

Şimdi tüm araştırma şirketleri gibi SİSAM’ında görevi araştırmak, anket yapmaktır. Özellikle de işi halka ve mensuplarına hizmet etmek olan kent yöneticilerimizin STK’larımızın, Siyasi Partilerimizin başarı ve vatandaş memnuniyetini halka sormak için bahse konu kurum ve kuruluşlardan izin almak gibi bir mecburiyetimiz yoktur.

Bu anketlerin sonuçlarını abone olan kişi ve kuruluşların lehine veya aleyhine maniple etme gibi bir yola tevessül etmediğimizi ve geçmişten bu güne kadar bizimle çalışan tüm siyasi partiler, milletvekili adayı ve aday adayları, STK’lar, Belediyeler, Belediye Başkan ve Milletvekili Aday Adayları da çok iyi bilir.

2-Bu çalışmada halka sorduğumuz mevcut siyasi partilerimizin yöneticileri, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, STK Yöneticileri ve aday adaylarının çıkan sonuçlara göre bize tavır almaları veya yok efendim kimden izin almışta bu anketi yapmış gibi söylemleri yersizdir.

Hatta bir vekilin ve bir il başkanının şahsımızı partiye çağırıp bu hususta bizlere telkinde bulunduğu dedikodusu yapıldığı 1000 km uzakta olmamıza rağmen kulağımıza gelmiş ve beni üzmüştür.

Çıkan bu dedikodular adı gibi dedikodudan ibaret olup ne bir Milletvekili nede bir siyasi partinin il başkanlığı ile bu konuları içeren bir konuşma olmamış olup sadece bir Milletvekilimizle bir sohbetimiz olmuştur. Sohbetimizin konusu da Sivas’dır kesinlikle anket ile ilgili değildir.

Ayrıca son olarak bu ankette halkımıza 36 soru sorduk ve 2. bölüm olarak kalan soruları ayırdık. Geçtiğimiz günlerde anketin 1. bölümünü açıkladık. 2. Bölüm değerlendirmeleri ise devam etmekte olup bilahare kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Açıklama gereği duydum saygılarımla…”

Böylece Sami Şeker, aşağıdaki açıklamanın ardından gelen tepkilere cevap vermiş oldu.

blank

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.