Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Salı Günü Kuaförü Açtı Bin 200 Lira Ceza Yedi

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Salı Günü Kuaförü Açtı Bin 200 Lira Ceza Yedi
8.093
12 Ekim 2018 - 12:07

İlimizde Sularbaşı Mahallesi´nde faaliyet gösteren bir bayan kuaför işletmecisine Salı günü ticari faaliyet göstermesi nedeniyle cezai işlem uygulandı.

Salı Günü Kuaförü Açtı Bin 200 Lira Ceza Yedi

Geçtiğimiz aylarda Sivas Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Vali Davut Gül´ün imzası ile uygulamaya konulan ilimizdeki berberler ve kuaförlerin çalışma saatleri belirlenmişti. Buna göre erkek berberler Pazar günleri, Bayan Kuaförlerinin de Salı günleri tatil yapmaları kararlaştırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bu karara uymayan bir bayan kuaförü işletmecisine Salı günü ticari faaliyet göstermesi nedeniyle Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından cezai işlem uygulandı.

Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan´ın imzasının bulunduğu ceza tutanağında şu ifadelere yer verildi:

“6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde adı ve ticari unvanı belirtilen firmada yapılan denetim sonucunda bu kanunun 13. Maddesinin 1. Fıkrası ‘Mesleğe, mevsime ve turizme özgü şartlar ve benzeri hususlar gözetilerek perakende işletmelerin bir kısmının veya tamamının çalışma saatleri, meslek kuruluşlarının müşterek teklifi üzerine yetkili idarenin görüşü alınmak suretiyle vali tarafından belirlenir. Esnaf ve sanatkarlar işletmelerinin çalışma saatlerinin belirlenmesinde, meslek kuruluşunca ilgili esnaf ve sanatkarlar odasının görüşü alınır.´ Hükmüne aykırılık tespit edilmesi nedeniyle, aynı kanunun 18. Maddesi (g) bendi gereğince 1253 TL para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.” (İrade)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58