Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Köylerin Yaşanabilir ve Sağlıklı Bir Çevreye Kavuşması İçin Çalışma

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Köylerin Yaşanabilir ve Sağlıklı Bir Çevreye Kavuşması İçin Çalışma
7 Kişi Okuyor
14 Kasım 2017 - 11:06

Sivas İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, köylerin daha yaşanabilir bir kırsala ve sağlıklı bir çevreye kavuşması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

‘Köylerimize Hizmette Şimdi Sıra Temizlikte’ sloganıyla yola çıkan İdaremiz, çöp toplama araçları ile katı atık ve evsel atıkları köylerimize yerleştirilen konteynerlardan toplamaya devam ediyor.

Köylerin Yaşanabilir ve Sağlıklı Bir Çevreye Kavuşması İçin Çalışma

Bu kapsamda Akıncılar ilçemizde gerçekleştirilen tören ile yeni çöp toplama kamyonu ve konteynerlar ilçeye kazandırıldı. Yeni ekipmanların teslim törenine Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin, Selim Dursun ile il genel meclisi üyeleri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürümüz Ahmet Yiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun çalışmalarının arasında Akıncılar ilçesinde İdaremizin gerçekleştirdiği programa da katılarak sevincimize ortak olan milletvekillerimize teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “İdaremizin yürüttüğü bütün çalışmalarda milletvekillerimizin desteklerinin arkamızda olması bizlere güç veriyor. Bizlerde gönül rahatlığıyla hareket ediyoruz” dedi. İdaremiz olarak köylerimizde 5 bin 100 konteyner ile çöp toplandığını söyleyen Kaya, “Artık köylerimizin alt yapısının, yolunun, içme suyunun yanında temizliği de gerçekleştiriliyor. Şehirdeki bütün imkânlar köylerimizde de olacak. Çöp toplama kamyonumuzun ve konteynerlarımızın Akıncılar ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Akıncılar ilçemizin köylerinde de bu hizmetler yürütülecek. Çalışmalarımızı koordine eden Valimiz Davut Gül’ün selamlarını iletiyorum. Desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, ilçelerde çalışmaları yürüten kaymakamlarımıza, muhtarlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” cümlelerini kullandı.

Köylerimizin ve ilçelerimizin temizliğine önem verdiklerini dile getiren Sivas Milletvekili Selim Dursun, “Bakanımız, Vekillerimiz, Valimiz ve özel idare olarak hep birlikte bir şeyler yapmak için gayret gösteriyoruz. İnşallah o gayretlerin neticesi de güzel olur. Özel idarenin teslimini gerçekleştirdiği bu çöp toplama aracı da çok yönlü bir araç. Ayrıca ilçemize bir de vidanjör kazandıracağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının vatandaşlarımızın yaşadığı her yeri yaşanabilir bir hale kavuşturmak olduğunu söyleyen Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin de, “Köylerimiz dünden bugüne çok büyük gelişim gösterdi. Nereden nereye geldiğimizi çok net görebiliyoruz. Bu köyler, bu coğrafya daha büyük hizmetleri de hak ediyor. Desteklerinden dolayı başta Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere, Milletvekillerimize, Valimize ve Genel Sekreterimize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

İlçeye kazandırılan ekipmanların hayırlı olmasını temenni eden Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk ise, “Bu hizmetleri yapan, milletin kendisidir. Hizmetlerin yapılması için yetkiyi veren millet, vekillerimiz ve bizler ise uygulamacılarıyız. Akıncılar ve diğer ilçelerimiz olmak üzere, Sivas’ımız zamanla daha büyük hizmetlere kavuşacaktır.” cümlelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yeni çöp toplama kamyonunun ve konteynerlerin, Akıncılar ilçesine teslimi gerçekleştirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 265
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558