Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Fatih Kalkan : “Övünülen Sağlık Sektörü de Balon Çıktı!”

Fatih Kalkan : “Övünülen Sağlık Sektörü de Balon Çıktı!”
16 Ocak 2020 - 16:38

Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih KALKAN, Sivas Numune Hastanesinde ki sorunları dile getirip Sivas halkının mağdur bırakılmaması gerektiğine vurgu yapan bir açıklama yaptı:

Fatih Kalkan : “Övünülen Sağlık Sektörü de Balon Çıktı!”

“Şehrimizde ki Numune Hastanesinde doktorlar arasındaki maaş farkına tepki gösteren bir grup doktor, kontenjan dışı hastaları kabul etmemiş. Randevulu hastalar muayene olurken gün içinde muayene olmak için başvuru yapan birçok hemşehrimiz muayene edilmemiş olup hemşehrilerimiz mağdur bırakılmıştır.

Bu gelişmeler bizlere gösteriyor ki ülkemiz sağlık sektörünün ne kadar gelişmiş olduğunu vurgulayarak sürekli bir övünç kaynağı olarak kullanılması aslında başıboş bir kuruntudan öte değilmiş.

Demek ki görkemli binalar, donanımlı ve teknolojik cihazlar, “RANDEVU SİSTEMİ”ne geçerek sona erdirilen hasta kuyrukları mağduriyetin önüne geçemiyormuş.

Ehliyet ve liyakat sahibi, cebinden önce insanlığa olan faydayı düşünecek ahlaklı bir nesil yetiştirmenin ne kadar önemli olduğunu MİLLİ GÖRÜŞ anlayışı olarak her zaman olduğu gibi bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Bununla birlikte doktorlarımız arasında haksızlığa sebep olan bir durum, kişi veya kurum var ise bunların da en kısa sürede tespit edilip bu sorunlara çözüm bulunmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]