REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sağlık Çalışanlarını Akşam 9 da alkışlamak Yetmiyor

Sağlık Çalışanlarını Akşam 9 da alkışlamak Yetmiyor
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
22 Eylül 2020 - 15:27

Güç Birliği Partisi Sivas İl Başkanı Tahir Gündem dün yaşanan sağlık çalışanlarına karşı yapılan çirkin saldırı hakkında bir mesaj yayımladı.

Sağlık Çalışanlarını Akşam 9 da alkışlamak Yetmiyor

Korona virüs salgını süresince halkımızın sağlığı için kendi hayatlarını hiçe sayan ailelerinden uzak kalan sağlık çalışanları dün yine Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde saldırıya maruz kaldı.

Dün meydana gelen olayda silahlı kavga sonucu yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden kişinin yakınları sağlık çalışanlarına saldırmış sağlık çalışanları  ise kendilerini sedyelerle kapıya bariyer yaparak korumaya çalışmışlardı.

Neyse ki sağlıkçılara ulaşamadılar. Böyle üzüntülü olaylarla bir daha karşılaşmamak için Sağlıkta Şiddet Yasası derhal uygulanmaya konulmalı ve sağlıkçılara şiddet uygulayanlar hakkettikleri cezalara çarptırılmalılar.

Ayrıca devlet hastanelerinde x ray cihazlı güvenlik noktası oluşturulmalı hastane polisi sayısı artırılmalıdır. Aynı şekilde ilçe devlet hastanelerine de hastane polisi verilmeli aile sağlığı merkezlerinde de güvenlik görevlisi çalıştırılmalıdır. Tedbirler alınırsa sağlıkçılara şiddet olaylarının önüne geçilir ve en aza indirilir. Sağlıkçılara şiddete hayır.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]