Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Diş Hekimliği Fakültesi Revizyonda Önemli Adım Attı

Diş Hekimliği Fakültesi Revizyonda Önemli Adım Attı
Reklam Ver 05444331555
08 Ağustos 2019 - 11:32

Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, son derece modern laboratuarların yanı sıra 2 derslik ve 1 kütüphaneyi hizmete sokarak revizyonda önemli adım attı.

Diş Hekimliği Fakültesi Revizyonda Önemli Adım Attı

Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi revizyonda büyük bir adım daha atarak çok yönlü bir açılışa ev sahipliği yaptı.

Diş Hekimliği Fakültesi, uzun zamandır üzerinde büyük emek harcanan projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor.

Bu kapsamda 1 adet preklinik fantom laboratuvarı, 1 adet dijital dental tasarım ve üretim laboratuvarı, 1 adet protez laboratuvarı, 1 adet araştırma laboratuvarı, 1 adet protetik diş tedavisi preklinik laboratuvarı, fakültede de artan öğrenci sayısı göz önüne alınarak teorik derslerin daha verimli ve kaliteli yapılabilmesi amacıyla 140 ve 135´er kişilik 2 adet derslik ve öğrencilerin yararlanabileceği güncel akademik yayınlar ve zenginleştirilmiş okuma kitaplarını takip ederek entegre olabilecekleri modernize edilmiş 1 adet kütüphane kazandırıldı.

Projelerin açılış törenine Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Alim, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Oğuzhan Görler, Doktor Öğretim Üyesi Enis Baha Biçer, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recai Zan ve öğretim elemanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız yapılan tüm yenilikleri yerinde inceleyerek Diş Hekimliği Fakültesi´nin geldiği nokta ve hayata geçirdiği projelerle ilgili memnuniyetlerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. (İrade)

Büyük Sivas Haber

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 177
  • Hayır --> 558
  • Karasızım --> 53
  • Fikrim Yok --> 33
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]