İlhan Çetin Tıp Fakültesi Dekanı Olarak Görevine Resmen Tekrar BaşladıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

23 Ocak 2021 - 05:17

Prof. Dr. İlhan Çetin Tıp Fakültesi Dekanı Olarak Görevine Resmen Tekrar Başladı

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 15:10

Prof. Dr. İlhan Çetin Tıp Fakültesi Dekanı Olarak Görevine Resmen Tekrar Başladı

Uzun süredir tartışılan konuda sonunda netice alındı. Rektör adaylığı sürecinde göreve talip olan iki isimden bir tanesi mevcut Rektör Alim Yıldız‘dı bir diğer isim ise Tıp Fakültesi Dekanı İlhan Çetin’di.

Prof. Dr. İlhan Çetin Tıp Fakültesi Dekanı Olarak Görevine Resmen Tekrar Başladı

Sürecin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Alim Yıldız, Sivas’taki bütün karşı duruş ve eleştirilere rağmen tekrar atandı.

En çok eleştirilen konu olan Rektör Alim Yıldız’ın ekibi ikinci döneminde de neredeyse aynen devam etti.

İkinci dönem tekrar atanmış olmanın verdiği güçle olacak ki Rektör Alim Yıldız adeta güç zehirlenmesi yaşadı ve ilk iş olarak rakibi Tıp Fakültesi Dekanı İlhan Çetin’i istifaya zorladı.

Alim Yıldız süreçte yaptığı açıklamalara göre “İlhan Çetin kendi rızası ile istifa etti” dese de hukuk “bu durum böyle değil istifa zorla yaptırılmıştır” dedi ve Çetin’i göreve iade etti.

Bugün itibariyle göreve iade yazısı Prof. Dr. İlhan Çetin‘e tebliğ edildi ve görevine resmen başladı.

Ayrıca Tıp fakültesi dekanı olarak İlhan Çetin Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne “Tıp Fakültesi Dekanı İlhan Çetin göreve başlamıştır” şeklinde yazı yazarak bu durumu tebliğ etti.

Büyük Sivas Medya Grubu olarak görevine tekrar başlayan Prof. Dr. İlhan Çetin’e ve Sivas’a hayırlı olmasını diler, Rektör Alim Yıldız ve ekibine ise ilerleyen süreçlerde alacakları kararlarda nefsi davranmamalarını öneririz.

Büyük Sivas Haber

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.