REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

yürümenin dahi zor olduğu Yarışmadan Puan almak Büyük başarıdırBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

22 Ekim 2021 - 11:56

Sahada yürümenin dahi zor olduğu Yarışmadan Puan almak Büyük başarıdır

Son Güncelleme :

24 Ocak 2021 - 13:36

Sahada yürümenin dahi zor olduğu Yarışmadan Puan almak Büyük başarıdır

Merhaba dostlar Demir grup Sivas spor İstanbul deplasmanından Başak şehir spora konul oldu. Demir Grup Sivas spor bu karşılaşmadan puan alarak zirve mücadelesini devam vermek için gittiği Fatih Terim stadyumunda kendisi gibi inişli çıkışlı grafikler çizen Başak şehir spor da bir önceki yıldaki başarılarını yakalamak için zorlu bir karşılaşma olacağını tahmin ediyordum.

Sahada yürümenin dahi zor olduğu Yarışmadan Puan almak Büyük başarıdır

Fakat öyle olmadı ilk yarıda iki takımda futbol adına zevkli kıyasıya bir yarışma illettiler sevenlerine çıkışa geçmekti amaçları bulundukları yerden bir an önce kurtulmaları adına Başak şehirde Demba ba, Deniz Türüç,İrfan Can,Rafael,ve Hasan Ali ile her iki koridoru çok iyi kullanarak Sivas spor kalesinde Dem baba ile pozisyon yaratarak tehlikeli anlarla şut denemelerinde bulundu.

Sivas sporda ise Gradel,Fajir,Erdogan ,Ugur ile Gol bölgelerine yaptıkları kenar ortalarla Yatabare üzerinde sürekli top çıkardılar. Özellikle orta alanda Hakan Aslan Faysal Fajir ve Claudemir ile kontrollü ve açık oyunla rakip alanda sık sık görülmeye oyunu öne çekmeye çalıştı.

Zeminin yağan aşırı kar ile saha çizgilerinin sürekli kapanmasına yol açıyordu, dolaysıyla sporcuların pas trafiğinde zorlaştırmaya başlıyordu Hakem Alper Ulusoy ara vererek temizlenmesini istedi ama bir türlü kontrol sağlanamıyordu.

Kontrolün zorluğundan dolayı pas kalitesini olumsuz etkiliyordu Sivas spor sun bir kale sahası mücadelesi top aniden Sivas spor kalesinde Ali Şaşal’ın bir şu kurtarışı sonrasından topu kontrol etmesinde rağmen hakemin ikinci ke z aldığı gerekçesiyle aleyhine Endirekt serbest vuruş verdi.

Bu karar da kafaları karıştırdı iyice kullanılan atışta barajın da hatalı olmasından dolağı topun çarparak kaleye gitmesine neden olmuştur.

Müsabaka oynanırdı fakat top kalecinin henüz kontrolünde iken böyle bir kararın verilmesi tartışmaya açılmış oldu. Zemin bozuk olduğu için her türlü olasılıkları değerlendirmek gerekir.

Bu golden sonra her iki takımda özellikle Sivas spor sürekli rakip kalede yaptığı kontra ataklarla gol aramaya başladı geri çekilmeyip sahada bırakın top tutmayı pas vermeyi ayakta durmanın bile güçlükle yapılabildiği bir karşılaşma idi.

Kale alanındaki bir mücadelede rakipten alan topu tekrar kale sahasına ortalayan Gradelin ortasına olağan üstü bir kafa refleksle topu filelere göndererek skoru 1-1 yaptı

İlk devre bu skorla biterken ikinci devreye çizgiler temizlense de   saha kar beyaz  Sivas spor forması kar beyaz renginde sporcularda seçmek ne kadar zor olabiliyordu    sanırım Sivasspor’un yedek forması yoktu neden getirmediler onu da bilinmiyorum oradaki durumu  bilmiyoruz elbette. İkinci devrede Başak şehir sporun daha baskı kurarak kenar ve merkezden etkili ayaklarıyla oyunu kontrol altına almak istiyordu.

Kaleciler dahil özellikle Ali Şaşal çok gollük şutları alarak takımının hücumda ve savunmada daha dirençli olmasına büyük ölçüde katkı sunmuştur bravo doğrusu.

Oyunun üçüncü bölümünde 79.dakikasında Gradelin ceza alanında yapılan müdahale tartışmasız penaltı idi.  Sahanın gittikçe ağırlaşmasından dolayı Rıza Çalımbay hoca yaptığı takviyelerle sahada bir oksijen takviyesi yapmış oldu  daha erken olabilirdi  topu kontrol edebilmek bırakın sürmek bile zorlaşmıştı.

Oyunun uzatma dakikalarında adama çok sert oynayan Dembaba nın faullü attığı gole hakemin iptal kararına itiraz ettiler ama çok açık bir faul bu gibi ihlallerde takımı aleyhine endirekt serbest vuruş kararı verilmelidir bu da doğru bir karardır.

Sonuç olarak bu karşılaşmada sporcular açısından eleştirilecek bir aksiyon ve ihlal olmamıştır çünkü olağan üstü bir hava ve saha şartlarında her iki takımda olağan üstü bir performans göstererek ayakta durabilmişlerdir iki takımda kapanmadan açık oynamanın mücadelesini vermişlerdir tebrikler size Demir grup Sivas spor

Daha önceki makalemde de bahsetmiştim’’ saha ve hava şartlarının oyunu futbolu zorlaştıracağını  ‘’  kısıtlı kadro ile bu tür sahadan puan almak büyük bir başarıdır yapılan takviyelerle takımda bir yenilenme yapılması ağırlaşan sahalarda daha rahat bir takım haline gelirse zirve mücadelesine ortak olan bir Sivas spor izlemiş oluruz.

Perşembe günü yine bir final müsabakasını izleyeceğiz buradan mutlaka puan ve puanlar almak zorunda Fenerbahçe’de zor bir takım umarım evindeki bu müsabakadan galibiyetle çıkacaktır. Başarılar dileklerimle.

Görüşmek dileğiyle efendim

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.