SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Davut Gül, Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Davut Gül, Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Bu haber 09 Nisan 2018 - 11:17 'de eklendi

Sivas Valisi Davut Gül, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Davut Gül, Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Gül, mesajında, halkın huzuru, güvenliğin ve asayişin teminatı ve devletin bütünlüğü için gece gündüz demeden fedakarca hizmet sunan Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunun yaşandığını belirti.

Ülkenin en köklü kurumlarından olan biri olan Türk Polis Teşkilatının milletten gördüğü sevgi ve destek ile kurulduğu günlere nazaran daha modern ve güçlü bir yapıya kavuştuğunu vurgulayan Gül, ülkede birlik, dirlik ve düzenin sürekli kılınması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Polis Teşkilatının, sevgisini, sabrını, hoşgörüsünü, bilgisini, tecrübesi ve gelişmiş teknoloji ile birleştirdiğini, halkın huzurunu ve güvenliğini sağladığını kaydetti.

Gül, mesajında şunları kaydetti:

“Türk Polisi, Anayasamızın, herkesin dil, din, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç gibi benzeri sebeplerle ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşit olduğu ilkesi doğrultusunda tam bir tarafsızlık içerisinde görev yapmakta, hukuk kuralları çerçevesinde sunulan asayiş ve emniyet hizmetlerinde gerek yurt içinde gerek yurt dışında sağladığı başarı da millet olarak göğsümüzü kabartmaktadır.

İlimizin huzur ve güven kenti olmasında etkin rol üstlenen Sivas Emniyet Müdürlüğümüzde mesai mefhumu gözetmeksizin yürüttükleri gayretli çalışmalarıyla halkımızın gönlünde önemli bir yer edinmiştir. Bu vesileyle, ülkemiz için hayatını feda eden şehit polislerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anıyor, Sivas Emniyet Teşkilatına hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor. Tüm Emniyet Teşkilatımızın Polis Haftasını kutluyorum.” (AA)

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER