hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 314.872 % -0.48
SON DAKİKA

Google News

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek “Para Cezaları Esnafa Zarar Veriyor”

Son Güncelleme :

08 Aralık 2019 - 14:19

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek “Para Cezaları Esnafa Zarar Veriyor”

Şarkışla Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntılarla ilgili TBMM´de söz alan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Pazarının kurulduğu gün olan Cumartesi günleri jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek “Para Cezaları Esnafa Zarar Veriyor”

Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda günden dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Türkiye´nin en büyük canlı hayvan pazarlarından birisi olan Şarkışla Canlı Hayvan Pazarı´nda yaşanan sorunları gündeme taşıdı.

Hayvan pazarının kurulduğu cumartesi günü jandarma ve emniyet ekiplerinin yol kontrolüne çıktığını ve çiftçilere para cezası uyguladığını kaydeden Milletvekili Özyürek, bu durumun pazar ekonomisine zarar verdiğini söyledi.

Milletvekili Özyürek, şunları kaydetti:

“Sivas ili Şarkışla ilçemizde bulunan hayvan pazarı, Türkiye´nin en büyük hayvan pazarlarından biri olup ilçe ve il ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. İlgili hayvan pazarının kurulduğu gün olan cumartesi günü jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır.

Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır.

Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın uygulamış olduğu, hayvan hareketleriyle ilgili yönetmelik nedeniyle veteriner sağlık raporu ve hayvan pasaportu işlemleri esnasında birtakım sorunlar çıkmaktadır. Gereğinin yapılmasını Tarım ve Orman Bakanlığımızdan talep ederiz.” hakikat

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol