Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas’ta Özel Güvenliklere Eğitim Verildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’ta Özel Güvenliklere Eğitim Verildi
674
12 Ocak 2018 - 14:03

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından, kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan özel güvenlik personeline eğitim verildi.

Sivas’ta Kamuda Çalışan Özel Güvenlik Personeline Eğitim Verildi

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yapılan açıklamaya göre, Kültür Merkezinde düzenlenen programa, ilgili kurumların temsilcileri, Cumhuriyet Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Birimi Şefi Murat Yıldız ile çok sayıda özel güvenlikpersoneli katıldı.

Programda, özel güvenlik personeline, etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler, aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri, özelgüvenlik hukuku, mevzuatla gelen yetki ve idari yaptırımlar ile afet bilgilendirme eğitimi verildi.

1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Baş Müfettişi İbrahim Darendeli, eğitimde yaptığı konuşmada, Türkiye’de polis sayısından fazla özelgüvenlik olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bilindiği gibi, bu tür eğitimlerdeki maksadımız kişiye verdiğimiz eğitim sonucunda kişiyi olumlu yönde davranış değişikliğine sürükleyen sürece eğitim diyoruz. Bu kursun özel güvenliğe verilmesindeki amaç bugün ülkemizde her alanda görev yapan özel güvenlikpersoneli, alışveriş merkezleri, hastaneler üniversiteler, spor müsabakalarında ve daha birçok alanda çalışmaktadırlar. Özel güvenlikçalışanları son derece önemli bir görev yapmaktadır. Nasıl ki polis ve jandarmanın amacı güvenliği sağlamaksa özel güvenliğin görevi de güvenliği sağlamaktır.”

Polis Baş Müfettişi Fehmi Bozdağ ise güvenlik kanunları kapsamında, insanların korkusuzca emniyet içerisinde yaşayacağını bildirdi. (AA)

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58