Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Özbelsan Çalışanlarının Maaşlarında ki Düşüş İptal mi Olacak?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Özbelsan Çalışanlarının Maaşlarında ki Düşüş İptal mi Olacak?
9 Kişi Okuyor
13 Kasım 2017 - 17:22

Sivas Belediyesi iştiraki olan Özbelsan çalışanlarının Maaşlarında ki düşüş yaşanacağına dair geçtiğimiz günlerde Sivas Belediyesi tarafından Ekap’ta yayınlanan 2017/571188 – Hizmet numaralı şartname üzerine bu durumu kamuoyuyla paylaşmıştık.

Yayınlanan şartnameye göre özellikle tekniker ve mühendislerin maaşlarında ciddi anlamda düşüşe neden olacak olan ihale şartnamesi Ekap’ta ekte görünen oranlarla yayınlanmıştı.

3 yıl önce yapılan ihaleye göre Teknikerler maaş olarak asgari ücretin %175 fazlasını, Mühendisler ise asgari ücretin %220 fazlasını alırlarken, yayınlanan şartname de bu oran Teknikerlerde %90’a, Mühendisler’de ise %130’a düşeceği görülüyordu…

Geçmişte yapılan ihaleye göre şartnameler karşılaştırıldığında, bu durumdan bin 350 özbelsan personeli farklı oranlarda etkilenecekti.

3’er yıllık dönemler halinde ihaleye çıkılan bu konuda, geçtiğimiz dönem ki yayınlanan şartnamede 13 grup halinde ihaleye çıkılırken bu şartname de ise 8 grup olarak ihaleye çıkılmıştı. Haber ekinde bulunan görsellerde grup sayıları, çalışan sayıları ve oranlar görülebilir.

Özbelsan Çalışanlarının Maaşlarında ki Düşüş İptal mi Olacak?

Bugün ise yaşanan farklı bir gelişme işçileri umutlandırdı. Belediye yetkililerinin, gelen yoğun tepkiler üzerine bir düzeltmeye gittiği düşünülen bu konuda Ekap’ta yayınlanan ihale iptal edildi.

Önümüzdeki günlerde yeni bir şartname ile ihaleye çıkılacağı, grup sayılarında ve oranlarda değişiklik oluşacağı düşünülüyor…

Şimdi gözler önümüzdeki günlerde tekrar yayınlanacak olan yeni ihale ve şartnamede…

İPTAL EDİLDİĞİNE DAİR EKAP GÖRSELİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 265
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558