Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sami Aydın Döneminde Yapılan 3. Zam! Otobüslere Zam!

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sami Aydın Döneminde Yapılan 3. Zam! Otobüslere Zam!
3.838
18 Eylül 2018 - 11:26

Sivas’ta özel halk otobüsü ücretlerine yeniden zam yapıldı. Henüz üzerinden daha 1 yıla yakın zaman geçmiş olmasına rağmen yeni Otobüslere Zam yapılması Sivaslıları ayağa kaldırdı.

Sami Aydın Döneminde Yapılan 3. Zam! Otobüslere Zam!

Sami Aydın Döneminde Yapılan 3. Zam! Otobüslere Zam!Sivas’ta özel halk otobüsü ücretlerine yeniden zam yapıldı. Henüz üzerinden daha 1 yıla yakın zaman geçmiş olmasına rağmen yeni Otobüslere Zam yapılması Sivaslıları ayağa kaldırdı.

Büyük Sivas Haber paylaştı: 18 Eylül 2018 Salı

Sami Aydın Döneminde Yapılan 3. Zam! Otobüslere Zam!

Sivas’ın sesi olan “Büyük Sivas Medya Grubu” WhatsApp hattı 0555 898 15 58’e vatandaşlardan Belediyeye tepki mesajları yağıyor. Ayrıca Vatandaş bu uygulanan zamla ilgili imza kampanyası başlatacaklarını belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen belediye meclisi toplantısında halk otobüslerinin ücretleri yeniden değerlendirildi ve bu gün de uygulanmaya başladı.

Otobüs fiyatlarına Belediye tarafından 1 yıl önce de zam yapılmış, 1.20 TL’ye taşınan öğrenciyi, 1.50 TL’ye, 1.75 TL’ye taşınan tam da 2.00 TL olarak zamlanmıştı.

Araç içi tarifede 3 yıl önce 2 TL iken 2.75 TL olarak 0.75 kuruş zam uygulanmıştı.

Geçen yıl uygulanan zamda en çok tartışma 2.75 TL araç içi fiyat olurken yetkililer bununla alakalı “Sivas halkı için değil dışarıdan gelip kart alma zorunluluğu olmayan vatandaşlar için geçerli” demişti.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise yapılan ücretlendirmenin zam olmadığı ay sonu itibariyle Sivas’ın her yerinden üniversiteye tek biniş ile gidileceğini söylemişti.

O dönem yaklaşık 3 yıl önce yapılan zammı hatırlatan Başkan Aydın benzin fiyatlarındaki artış ve otobüslerin değiştirilecek olması nedeniyle fiyatlarda güncelleme yapıldığını da ifade etmişti.

Bugün güneşin doğmasıyla güne uyanan Sivaslılar ise henüz geçen yıl yapılan zammı sindiremeden yeni bir zamla uyandı.

Son onaylanan kararla tam bilet 2 TL’den 2.40 TL, Öğrenci 1.50 TL’den 1,75 TL ve araç içi bilet ise 2.75 TL’den 3,25 TL oldu.

Bugün uygulanan zamlı tarifeyle vatandaşlar ile otobüs şoförleri arasında ise uygulanan zam nedeniyle tartışmalar yaşanıyor.

Uygulanan zamda otobüs şoförlerinin herhangi bir dahili veya etkisi bulunmazken bu karar Belediye Meclisinden çıkıyor.

Ayrıca Sivas Belediyesi iştirakinin geçtiğimiz günlerde taşa yaptığı zam da otobüs bilet fiyatlarına yapılan zam gibi tepkilere neden olmuştu. Yapılan bu tür zamlara tepkiler artarak devam ediyor.

Öğrenciler Ayağa Kalkacak! “#SamiAydınŞaşırmaSabrımızıTaşırma”


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58