DOLAR 23,6172 % 1.85
EURO 25,5505 % 1.49
STERLIN 29,8443 % 1.4
FRANG 26,2734 % 1.76
ALTIN 1.486,75 % 1,75
BITCOIN 628.012 0.348

Yıldız Dağı’nda Eksikliği Hissedilen Otel Sorunu Çözülecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yıldız Dağı’nda Eksikliği Hissedilen Otel Sorunu Çözülecek
blank
blank

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde eksikliği hissedilen otel sorunu çözülecek.

Yıldız Dağı’nda Eksikliği Hissedilen Otel Sorunu Çözülecek

Ülkemizin en yeni kayak merkezleri arasında yer alan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde yaşanan otel eksikliği sorunu giderilecek. Vali Salih Ayhan, İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanarak 2015 yılında hizmete giren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ne 400 yataklı otel yapılacağının müjdesini verdi.

Kent merkezine 58 kilometre mesafede bulunan ve Yozgat, Tokat, Amasya gibi çevre illerden de yoğun ilgi gören turizm merkezinde otellerin şu an tam kapasite çalıştığını dile getiren Vali Ayhan, Yıldız Dağı-Sıcak Çermik bağlantı yolunun ihalesinin de önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

“MARKA HALİNE GELECEK”

Vali Ayhan, “Yıldız Dağı´nda iyi bir noktaya gelindi ama gerek tanıtım noktasında, gerekse işletme noktasında yeterli değil. Bununla ilgili çalışmalarımız olacak. Şu anda 15 tatilde gelmek isteyen çok vatandaşımız var ve otel ayın 6´sına kadar dolu. Dolayısıyla Yıldız Dağı´nda konaklama anlamında bir ihtiyaç olduğu aşikar. Yoğun bir tanıtım yapıyoruz.

Ulusal medyada da dönüyor. Yerel medyamız üzerine düşeni zaten yapıyor. Ayrıca yoğun bir tanıtım yapıp da konaklamaya cevap veremezsek, bu da bizim için dezavantaj olur. Şimdiki otelimiz ile günübirlik tesislerimizin arasına bir bina yaparak burasını birleştireceğiz. Buraya yaklaşık 400 yataklı bir tesis yapıp önümüzdeki sezona yetiştirmeyi hedefliyoruz.  Ayrıca Yıldız Dağı ile Sıcak Çermik arasında yapılması planlanan yolun yakın zamanda ihalesi de gerçekleştirilecek. Bu iki unsurla birlikte o bölge bir marka haline gelecek” dedi.

“GENEL MENFAAT ÖNCELİKLİ OLMALIDIR”

Kayağa meraklı öğrencileri Yıldız Dağı´na götüreceklerini belirten Vali Ayhan, “Bu öğrencilerimiz arasından çok ciddi anlamda kayakçıların çıkacağını ümit ediyoruz. Ben Sivaslılardan özellikle şunu istiyorum: Her hizmetin yapıldıktan sonra sürdürülebilirlik noktasında eksiklikleri olabilir. Çünkü Türk milleti hizmet sektöründe arzu ettiği standartlarda değil.

Dolayısıyla buradaki ufak tefek harici durumlar hizmetin genelini olumsuz etkileyecek değildir. Yani ufak bir eksiklik yüzünden devasa bir yere çarpı koymayacağız. Büyük bir heyecanla çok güzel bir hizmeti yapıyorsunuz. Bu hizmeti toplumun yüzde 70´i kabul ederken, ister istemez yüzde 30´u da kabul etmeyebiliyor. Toplumun genel menfaati 3-5 kişinin menfaatinden çok daha öncelikli olmalıdır” açıklamasında bulundu. (İrade)

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.