SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Orta Refüjler iptal Edildiği için Yaya Güvenliği Ortadan Kalktı”

“Orta Refüjler iptal Edildiği için Yaya Güvenliği Ortadan Kalktı”
Bu haber 13 Nisan 2018 - 12:12 'de eklendi

Sivas İrade Gazetesinden Fatih Tabur’un haberine göre, BBP´li Belediye Meclis Üyesi Cafer Çongar, “ Orta refüjler iptal edildiği için yaya güvenliği ortadan kalktı. Özellikle trafiğin arttığı yerlerde çocuk arabası ile geçenler ve yaşlılar büyük zorluklar yaşıyor” dedi.

“Orta Refüjler iptal Edildiği için Yaya Güvenliği Ortadan Kalktı”

Sivas Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantılarının ikinci oturumunu Sami Aydın başkanlığında gerçekleştirdi. Çok sayıda gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı oturumda Sivas Belediyesi´nin 2017 yılına ilişkin faaliyet raporu masaya yatırıldı.

İmar planları, değişiklikler ve imarla ilgili düzenlemelerin de gündeme geldiği toplantıda söz alan Büyük Birlik Partili (BBP) Meclis Üyesi Cafer Çongar, gözlemlediği bazı aksaklıkları dile getirdi. Çongar, herhangi bir yerde asfalt çalışmasına başlanmadan önce belediyenin diğer birimlerinin o bölgede yapması gerekenleri gerçekleştirmesinin büyük önem arz ettiğini söyledi.

Çongar, “Bir yere asfalt yapılmadan önce o caddenin, o sokağın belediyenin ilgili birimleri tarafından gezilerek yapılması gereken bir şey olup olmadığını tespit etmesi lazım. Benim devamlı geçtiğim bir sokakta asfalt çalışması yapıldı. Ertesi gün başka birisi geldi aynı yerde kazı yaptı. Bu giderilirse asfaltımızı daha rantabl kullanmış oluruz. Bir iş yapıyorsak bunu altyapısı ile birlikte yenileyelim. İstiklal Caddesi´nde yağmur suları yine ızgaraya düşmüyor, sular yine birikiyor. Bunlara dikkat edelim. Bunu sağlarsak hem belediyenin iş yapma kabiliyetini artırırız hem de milli servetimize sahip çıkmış oluruz” dedi.

“YAŞLILAR ZORLUKLAR YAŞIYOR”

Caddelerde orta refüjlerin kaldırılmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Çongar, “Orta refüjler iptal edildiği için yaya güvenliği ortadan kalktı. Özellikle trafiğin arttığı yerlerde çocuk arabası ile geçenler ve yaşlılar büyük zorluklar yaşıyor. Bu konuya dikkat çekilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İrade

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER