Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

İl Başkanı Ziya Şahin: “Sivas Önümüzdeki Yıllarda Göç Almaya Başlayacak”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İl Başkanı Ziya Şahin: “Sivas Önümüzdeki Yıllarda Göç Almaya Başlayacak”
3 Kişi Okuyor
13 Nisan 2018 - 11:40

Sivas Hakikat Gazetesinde yer alan Erhan Ceylan’ın haberine göre, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, devlet ve yerel yönetim yatırımları ile birlikte şehirde kalkınmaya yönelik alt yapının oluştuğunu belirterek, “Sivas önümüzdeki yıllarda göç almaya başlayacak” dedi

İl Başkanı Ziya Şahin: “Sivas Önümüzdeki Yıllarda Göç Almaya Başlayacak”

AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, ilimizde sağlık, eğitim, kültür ve sosyal yatırımlarının yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, “Devlet ve yerel yönetim yatırımları ile birlikte şehirde kalkınmaya yönelik alt yapı oluşmaya başladı, göç durur, önümüzdeki yıllarda da göç almaya başlarız” dedi.

Önceki akşam katıldığı TV programında değerlendirmelerde bulunan ve Sivas´ın parlayan bir yıldız haline geleceğine işaret eden Şahin, “Hemşerilerimiz mutlu olsun çok şeyi yaptık, yapıyoruz. İlimizin alt yapısını tamamlıyoruz. Yani zor kısmını geçiyoruz. Tünelleri inşa ediyoruz. Rayları döşüyor, kanalizasyonlar, alt yapı ve barajları yapıyoruz. Dolayısıyla kolay kısmına yani üst yapı kısmına geliyoruz. Önümüzdeki süreçte Sivas çok daha hızlı çok daha rahat kalkınacak. İnşallah bu yatırımlarla birlikte Sivas göç almaya da başlayacak” dedi.

400 MİLYONLUK YATIRIM

İlimizde devam eden yatırımlardan da bahseden Şahin, 230 yataklı Kadın Doğum-Çocuk Hastanesi´nin yılsonuna kadar hizmete alınacağını vurguladı. Bunun yanı sıra Cumhuriyet Üniversitesi´nde 900 yataklı yeni bir hastanenin yapıldığını belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet Üniversitesi´ne yapılan yatırım çok büyük bir yatırımdır. Bu hastanenin yüzde 60´ı yani 550 odası tek yataklı olacak. Yatırım bedeli ise 400 milyon liradır. Şuan üniversitemizde 55 bin öğrenci bin 800 akademik personelimiz var. Üniversitede yapılmakta olan 10 bin kişilik yurt, açılan 3 bin 200 kişilik KYK yurdu ve diğer KYK yurtlarıyla üniversitede barınma sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak. Yurtlara her başvuran öğrenciye KYK yurdu çıkacak noktasındayız. Bu da inşallah Cumhuriyet Üniversitemizin tercih edilme oranını artıracak. Bu da puan artışı, öğrencinin seviyesini artıracak. Bunu benimsiyoruz.”

Sivas Hakikat

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 266
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558