Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA REKLAM VERİRSENİZ SİZİ GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 05444331555Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Onların Tanrısı”


“Onların Tanrısı”
Tacettin Kepenek
Tacettin Kepenek( tacettinkepenek@buyuksivas.com )
1560
02 Eylül 2018 - 12:44

Tacettin Kepenek’in “Onların Tanrısı” isimli köşe yazısı;

“Onların Tanrısı”

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip ERDOĞAN, uğradığımız finans ve kur saldırıları karşısında “SİZİN DOLARINIZ VARSA, BİZİMDE ALLAH´IMIZ VAR” dedi.

Pazar ekonomisinde piyasalar için “Görünmeyen El”tanımı vardır. O “Görünmeyen el”nasıl bir el ise koca bir ülkenin cebinde ki değerin,  %25-30´unu üç beş gün içinde buharlaştırdı. Hani bir zamanlar anayasa kitapçığı fırlatılınca da böyle olmuştu. Şimdide papaz başa bela oldu.TRUMP, benim papazım muhterem bir kişidir, onu yargılayamazsın derhal bırakın, dedi.

Bırakılmayınca,  Dolar, Euro, altın fırladı. Arkasından da “bunlar daha iyi günleriniz” diyerek, dalgasını geçti.

Durum gösteriyor ki, Kapitalizm, liberalizm, neoliberalizm, küresel ekonomi hepsi hikâye…

Cumhurbaşkanımız bu görünmeyen elin adını açıkça telaffuz etmese de,elinsahibinin ABD´nin başında kiTRUMP  ve/veya bu adamı yönetenler yani Yahudi Rothschild,  Yahudi Rockefelleraileleri vb. dir.

Bunlar, ABD´de ve dünyanın birçok ülkesinde kendi menfaatleri uğruna siyaseti yöneten, yönetimleri belirleyen ve oyunun kartlarını dağıtanlardır. Bunların amacı Yahudi Siyonizm´ini,dünyaya hâkim kılmaktır.  Bunlar, gizli mason örgütü İLLUMÜNATİ´dir. Bunların meselesi,  sadece kendileri için kurmaya çalıştıkları, Yeni Dünya düzenidir ve dünyayıtamamen ele geçirmektir. Kendileri efendi, dünyanın geri kalanı bunların hizmetçisidir ve hatta büyük bir çoğunluk onlara göre insan bile değildir.

Bunların, Dolarının üzerinde  “IN GOD WE TRUST “ yazılıdır, “Biz Tanrı´ya güveniriz” anlamına geliyor. Paralarının üzerinde,bir piramit ve piramidintepesinde bir göz var. Bu göz için, inandıkları tanrının gözü deniyor.Ayrıca, piramidin üstünde ve altında “ANNUİT COEPTİS “ve“NOVUS ORDO SECLORUM”  yazmakta, yani  “Bizim meselemiz – yeni dünya düzeni “ diyorlar.Masonik amblemler içinde, iddialı mesajlar ve adeta TANRI=PARA (DOLAR)inancını vurguluyorlar.Buradan da anlaşılacağı üzere bunların dini, imanı,Allah´ı para…Biz olsak Allah ile paranın ne alakası var deriz. Dini imanı paraya karıştırmayın, deriz. Ancak, sadece deriz.

Oysa içine bulunduğumuz ekonomik sistemde, aslında onların tanrı= parasına hizmet ediyoruz.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, onların tanrısı (doları)  ile bizim Allah´ımızın aynı olmadığı kesin.  Ancak, onların tanrısının, bizi etkileyenkötü bir özelliği var, her canı istediğinde, bizi donumuza kadar soyabiliyor.

ÇünküDolar tanrısının çocukları,uzaydalar, yüksek teknoloji ellerinde,  nükleer silahlar başta olmak üzere silah sanayinde öndeler, dünya ulaşım sistemine ve iletişim sistemine hâkimler, dünya ticaretine hâkimler, madencilik ve enerji kaynaklarını yönlendiriyorlar, bankacılık ve finans sistemi ellerinde, sürekli bilgi ve ölçülebilir maddi değerler üretiyorlar…

Böyle olunca da Tanrıları coştukça coşuyor…

Peki, bizim Allah´ımız ne buyuruyor?  Akılcılığı, bilimi, çalışmayı, helalinden kazanmayı ve bütün insanlığa faydalı olmayı emrediyor.

Biz ne yapıyoruz? Yeterince üretemiyoruz, sürekli tüketiyoruz. Toprağa ve inşaata dayalı ekonomi ile kendimizi kandırıyoruzve kandırmaya devam ediyoruz. Eti, otu, samanı, tohumu, mercimeği, pirinci dahi onlardan alıyoruz. Cep telefonunu, teknolojik ürünleri, makineleri vb. onlardan alıyoruz.Öyle alışmışız ki, çocuklarımız onların markalarından giyinmeyince, yemeyince, içmeyince adeta bunalıma giriyor. Onlar üretici ve satıcı, biz tüketici ve yiyiciyiz.Hem de onların açtıkları yüksek faizli kredilerle.

Bunların Para Tanrısına fırsat verdiğimiz için ALLAH-u TEÂLA bizleri helak etmez ise belki bu paradoksları birkaç yüzyıl sonra aşarız… Yoksa ALLAH sonumuzu hayır etsin! Demekten başka bir şey kalmıyor…

Tacettin KEPENEK / Sivas Postası


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 82
  • Hayır --> 315
  • Karasızım --> 26
  • Fikrim Yok --> 21
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com